Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ujawnili seks taśmę, a teraz bankrutują. Hulk Hogan znowu zwycięża

4
Podziel się:

Twórcy portalu internetowego Gawker złożyli wniosek o upadłość. Stało się tak po przegranym procesie ze słynnym wrestlerem. Gawker musi zapłacić Hoganowi 140 milionów odszkodowania za ujawnienie seks taśmy z jego udziałem.

Ujawnili seks taśmę, a teraz bankrutują. Hulk Hogan znowu zwycięża
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

*Po przegranej apelacji firma Gawker stanęła na skraju bankructwa. * BBC informuje, że do właściciela portalu już wpłynęła pierwsza oferta przejęcia spółki, ale opiewa na kwotę mniejszą niż 100 milionów dolarów, a to zdecydowanie za mało. Mimo to właściciel Gawkera nie powiedział nie.

Złożona propozycja jest warta rozważenia - stwierdził Nick Denton.

Firma rozważa także inne wyjście z sytuacji. Być może podczas postępowania upadłościowego znajdzie się jakiś inny sposób. W zeszłym roku Denton wycenił swoją firmę na 250-300 milionów dolarów. Według oficjalnych danych Gawker ma od 50 do 100 milionów dolarów w aktywach i od 100 do 500 milionów dolarów w pasywach.

Po 9 latach Hulk Hogan odniósł sukces w sądzie. Amerykański wrestler wygrał wieloletni proces, który dotyczył opublikowania w 2012 roku intymnej taśmy z jego udziałem. Na filmie uprawiał seks z żoną swojego (byłego już) najlepszego przyjaciela. Podczas procesu Gawker bronił się, że to był zwykły news, dotyczący celebryty, który mógł zostać opublikowany. Natomiast prawnicy Hogana utrzymywali, że to było naruszenie jego prywatności. Seks taśma została nagrana w 2007 roku, ale dopiero po pięciu latach trafiła do mediów. Prawnicy Gawkera złożyli apelacje, ale sąd ją odrzucił. Wyrok jest już prawomocny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
pablo
3 lata temu
jak firma może mieć mniej aktywów niż pasywów???
Gość
6 lat temu
"50 do 100 milionów dolarów w aktywach i od 100 do 500 milionów dolarów w pasywach" - albo autor słów niedouczony albo amerykanie dziwnie prowadzą księgowość. Wartość aktywów = wartość pasywów, zawsze.
pro
6 lat temu
widac ze nie potrafisz czytać taśma była nagrana 2007 ale jak sie konczy gimnazujm to tak jest co nie jas?
jas
6 lat temu
publikacja w 2012 czyli mamy 2021 po 9 latach:)?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić