Ujawnili seks taśmę, a teraz bankrutują. Hulk Hogan znowu zwycięża

7

Twórcy portalu internetowego Gawker złożyli wniosek o upadłość. Stało się tak po przegranym procesie ze słynnym wrestlerem. Gawker musi zapłacić Hoganowi 140 milionów odszkodowania za ujawnienie seks taśmy z jego udziałem.

Ujawnili seks taśmę, a teraz bankrutują. Hulk Hogan znowu zwycięża
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

*Po przegranej apelacji firma Gawker stanęła na skraju bankructwa. * BBC informuje, że do właściciela portalu już wpłynęła pierwsza oferta przejęcia spółki, ale opiewa na kwotę mniejszą niż 100 milionów dolarów, a to zdecydowanie za mało. Mimo to właściciel Gawkera nie powiedział nie.

Złożona propozycja jest warta rozważenia - stwierdził Nick Denton.

Firma rozważa także inne wyjście z sytuacji. Być może podczas postępowania upadłościowego znajdzie się jakiś inny sposób. W zeszłym roku Denton wycenił swoją firmę na 250-300 milionów dolarów. Według oficjalnych danych Gawker ma od 50 do 100 milionów dolarów w aktywach i od 100 do 500 milionów dolarów w pasywach.

Po 9 latach Hulk Hogan odniósł sukces w sądzie. Amerykański wrestler wygrał wieloletni proces, który dotyczył opublikowania w 2012 roku intymnej taśmy z jego udziałem. Na filmie uprawiał seks z żoną swojego (byłego już) najlepszego przyjaciela. Podczas procesu Gawker bronił się, że to był zwykły news, dotyczący celebryty, który mógł zostać opublikowany. Natomiast prawnicy Hogana utrzymywali, że to było naruszenie jego prywatności. Seks taśma została nagrana w 2007 roku, ale dopiero po pięciu latach trafiła do mediów. Prawnicy Gawkera złożyli apelacje, ale sąd ją odrzucił. Wyrok jest już prawomocny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić