Ukradli z bankomatów 2 miliony dolarów. Nikt nie wie jak

Kilkanaście bankomatów na Tajwanie zostało obrabowanych przez tajemnicze zakapturzone osoby.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Źródło zdjęć: © Fotolia

Hakerzy wzięli na celownik urządzenia Taiwan’s First Bank. Z ich bankomatów nielegalnie wypłacono ponad 2 mln dolarów. Zrobili to zamaskowani hakerzy, którzy zainfekowali urządzenia specjalnym oprogramowaniem. Użyli w tym celu najprawdopodobniej smartfonów. W ciągu kilku minut byli w stanie sprawić, że bankomaty wydały im całą gotówkę.

Producentem urządzeń jest niemiecka firma Wincor Nixdorf, której maszyny działają też w Polsce. Przedstawiciele koncernu potwierdzili, że doszło do ataku i na miejsce wysłano już ekspertów, którzy mają sprawdzić, jak udało się złamać zabezpieczenia. Z kolei sami złodzieje są poszukiwani. Być może jednak wrócili już do Rosji lub innej części wschodniej Europy – według pierwszych doniesień stąd właśnie pochodzą.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie