Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

"Upakowane jak chomiki w klatce". Trzymali w domu 276 psów

10
Podziel się

W jednym z domów pod New Jersey w USA ratownicy odkryli niekontrolowane siedlisko zwierząt. Pół dnia zajęło im uratowanie prawie 300 psów, które żyły w tragicznych warunkach na powierzchni 170 metrów kwadratowych.

"Upakowane jak chomiki w klatce". Trzymali w domu 276 psów
(twitter.com, Animal Rights)
bEUPurjF

W domu znajdowały się psy różnych ras i rozmiarów. Wśród nich były m.in. mopsy, teriery i kilka okazów chihuahua. Ubrani w zabezpieczające kombinezony ratownicy wychodzili z domu z całymi naręczami szczeniaków. Według lokalnej gazety "Asbury Park Press", wewnątrz było tyle psów, że siedziały wszędzie - nawet na półkach i szafach.

To była najgorsza tego typu sprawa w całej historii hrabstwa Monmouth. Ten dom dosłownie się rozsypywał. Były tam psy, które rodziły, kiedy weszliśmy. Wynosiliśmy szczeniaki, które miały dosłownie minuty - powiedziała funkcjonariuszka śledcza miejscowego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

bEUPurjH

Na terenie posesji nie znaleziono martwych zwierząt. Według specjalistów właściciele dopuścili się jednak skandalicznych zaniedbań. Powinni byli zapewnić psom opiekę weterynaryjną i pozwolić im żyć w lepszych warunkach. Żaden z 276 odnalezionych psów nie był nigdy szczepiony, sterylizowany lub poddany kastracji. Ich pazury były przerośnięte, a futra pełne pcheł i pokryte odchodami. Nikt także nigdy z nimi nie wychodził.

W salonie była specjalnie zbudowana półka pod sufitem, coś na kształt antresoli. Gnieździło się tam mnóstwo psów, które wchodziły po prowizorycznych schodach. Patrzyły z góry i szczekały, upakowane jak chomiki w klatce - powiedziała dziennikarka telewizji WNBC, która była na miejscu zdarzenia.

bEUPurjN

Właściciele psów nie stawiali oporu przy zatrzymaniu. Joseph i Charlene Hendricks powiedzieli służbom, że na początku mieli tylko osiem psów, ale trzy lata później ta liczba tak się zwiększyła, że przestali ją kontrolować. Na razie nie zostali oskarżeni, ale wszystko zależy od stanu zwierząt, które dopiero są badane. Jeśli okaże się, że cierpiały, mogą im zostać postawione zarzuty za znęcanie się.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEUPurki
KOMENTARZE
(10)
Przyjaciel Zw...
6 lat temu
Szkoda mi tych piesków,ale ja wiem że ludzie biorą pieska,a nie potrafią nim się zająć.Mały piesek,po jakimś czasie rośnie i nie jest nikomu potrzebny.Taki stwór ma też uczucia i chce żeby go kochać.To jest już nowy członek rodziny,a nie zabawka.Komentarz dołączył przyjaciel zwierząt.
m
6 lat temu
sqrwysyny
SPOK
6 lat temu
TO NAWET NIE ZWIERZĘTA ZWIERZĘ TEGO BY NIE ZROBIŁO
bEUPurkj
Ala
6 lat temu
Aha, rozumiem, 170 m to za mały dom, powinny mieć 1000 m2.
tajemnicza196...
6 lat temu
Boże słodki jak czytam coś takiego to łzy zaraz napływają mi do oczu. Sama mam dwa pieski i traktuję je jak dzieci i człowiek wariuje jak coś im się dzieje a jak czytam coś takiego to zaraz z zimną krwią tych ludzi bym zlikwidowała. Nie mam dla rasy ludzkiej szacunku . Z małymi wyjątkami reszta do odstrzału
s
6 lat temu
A nie sądzicie,że to były błąkające się bezdomne psy,którym ci ludzie zapewnili dach nad głową,pokarm i jako taką opiekę???Lepiej im będzie w schronisku???
Abc
6 lat temu
Ta sprawa pokazuje skrajna nieodpowiedzialnosc ludzi', glupote i brak serca. Jednoczesnie wielkie brawa dla sluzb ratowniczych. Wiem, ze sprawnie dzialaja w wielu krajach, szkoda, ze nie w Polsce.
sylwi
6 lat temu
chcę kupić psa - owszem - tanio, ale podejrzane oferty na portalach mnie odstręczają. Nie kupujmy zwierząt z farm hodowlanych!!! To ludzie napędzają taki rynek popytem...a zwierzakom fundujemy piekło od urodzenia
beata
6 lat temu
NO NIESTTETY TO ZNOWU LUDZIE ! a WŁAŚCIWIE NIE LUDZIE, A ...... NIE MA NAWET SŁOWA BY TAKICH OKREŚLIĆ. Niech ich dosięgnie surowa sprawiedliwość!
troll
6 lat temu
właściciele z pewnością niepełnosprawni umysłowo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić