Urlop menstruacyjny? W tej firmie to możliwe

6

Brytyjska firma Coexist postanowiła ułatwić życie kobietom cierpiącym na bolesne miesiączki.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com, shutterstock.com)

*Zarząd firmy przełamał tabu dotyczące comiesięcznych dolegliwości kobiecych. * Jak donosi "Time", dyrektor Coexist, Bex Baxter stwierdziła, że "najwyższy czas wziąć pod uwagę unikalne cechy damskiej fizjologii" i postanowiła wprowadzić dla swoich pracownic specjalny rodzaj urlopu, który nie będzie zaliczany do kategorii zwolnienia chorobowego. Idea dodatkowych dni wolnych powstała przede wszystkim z myślą o paniach, którym towarzyszy silny ból podczas okresu.

Nie chodzi jednak o troskę o samopoczucie zatrudnionych. Po wielu latach pracy z kobietami, Bex Baxter zaobserwowała u nich znaczny spadek produktywności i wydajności pracy w "te dni". Zauważyła także, że jej podwładne nie chciały brać wtedy wolnego i nie przyznawały się do złego samopoczucia. Tymczasem, jak przekonuje, "praca w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem sprawia, że inteligencja i kreatywność są lepiej wykorzystywane".

Baxter uważa, że jej decyzja poprawi funkcjonowanie firmy. Jak zaobserwowała, kobiety tuż po zakończeniu menstruacji pracują nawet trzy razy szybciej! Pomysł wprowadzenia "urlopu menstruacyjnego" spotkał się w firmie z akceptacją zarówno ze strony żeńskiej, jak i męskiej części personelu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić