Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

#uroda: Nitkowanie zębów to strata czasu?

Podziel się:

„Daily Mail” doniósł, że nie ma żadnych dowodów na to, że czyszczenie zębów nicią dentystyczną uchroni nas przed chorobami dziąseł. To wywołało burzę. Okazuje się jednak, że ilu ekspertów, tyle opinii.

#uroda: Nitkowanie zębów to strata czasu?
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

*Według „Men’s Health” kwestia ta jest dyskusja. *Magazyn powołuje się na badania, zgodnie z którymi nitkowanie wpływa na obniżenie ryzyka zapalenia dziąseł. Podkreśla jednak, że nauka w kwestii postrzegania skuteczności nici jest podzielona.

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie należy robić, aby utrzymać zdrowie w obrębie jamy ustnej – mówi Joan Otomo-Corgel, prezes Journal of Clinical Periodontology.

*Powód jest prozaiczny. *Włosie szczoteczki do zębów nie jest w stanie dotrzeć w ciasne przestrzenie między zębami. To istotny element higieny jamy ustnej, bowiem pomiędzy zębami gromadzą się bakterie wytwarzające kwas, który z kolei może prowadzić do różnego rodzaju chorób - przekonują zwolennicy tej teorii.

*Nici można jednak zastąpić np. specjalnymi szczoteczkami - dodają oponenci. *Wcześniej zawsze lepiej i tak skonsultować się ze swoim stomatologiem, który doradzi jak powinniśmy zadbać o higienę w obrębie ust.

Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić