aktualizacja 

#urodowytematdnia: Cała prawda o wrastających włoskach

Podziel się:

Idealnie gładka skóra jest marzeniem każdej kobiety.

Gładkie pachy
Gładkie pachy (Wikimedia Commons CC0)

Co powoduje wrastanie włosków po depilacji? Według dermatologów proces ten rozpoczyna się, kiedy włos zostaje w całości wyrwany z mieszka. Zanim uda mu się w odrosnąć w mieszku, skóra nad nim może zablokować wyjście na powierzchnię, a tym samym spowodować jego wrastanie.

Istnieje pogląd, że stosowanie dezodorantów ogranicza wrastanie włosków. Nie zostało to jednak naukowo udowodnione. Fakt, że stosowanie antyperspirantów ogranicza wydzielanie potu, który może wywoływać zapalenie mieszków włosowych. Jednak zapalenie mieszków niekoniecznie musi iść w parze z wrastającymi włoskami. Ani dezodorant, ani antyperspirant, nie są w stanie zmienić kierunku wzrostu włosów na ciele - przekonują eksperci przepytani przez harpersbazaar.com.

*Stosowanie tych specyfików może być wręcz szkodliwe. * Delikatna skóra w okolicach bikini jest podatna na podrażnienia, które wywołać poprzez spryskanie dezodorantem zawierającym alkohol. Takie substancje nie powinny być stosowane w pobliżu występowania błon śluzowych.

Jaka jest zatem skuteczna metoda na gładką skórę? Według dermatologów, najskuteczniejsza jest w tej chwili depilacja laserowa. Usuwa ona zarówno normalne, jak i wrastające włoski, dzięki temu, że rozpoznaje ich pigment niezależnie od położenia nad, czy pod powierzchnią skóry. Zaleca się również delikatnie złuszczanie skóry 2-3 razy w tygodniu.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić