Urodził się "najstarszy noworodek na świecie". Ma 23 lata

Xavier Powell pobił rekord Guinessa. Jak to możliwe? Chłopiec został poczęty przy użyciu spermy zamrożonej 23 lata temu.

Urodził się "najstarszy noworodek na świecie". Ma 23 lata
(flickr.com, Ale Art)

Ojciec "najstarszego noworodka świata" miał 15 lat, kiedy zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkina. Lekarze powiedzieli wtedy Aleksowi Powellowi, że będzie musiał stoczyć wyczerpującą walkę z chorobą, a leczenie nowotworu za pomocą chemioterapii może spowodować bezpłodność. Dlatego jego macocha zasugerowała mu, żeby zamroził swoje nasienie, na wszelki wypadek.

Jej pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Po wyleczeniu nowotworu mężczyzna był w pełni sprawny, ale - zgodnie z przewidywaniami - stał się bezpłodny. Kilka lat później Powell poznał swoją przyszłą żonę Vi. Pod koniec 2013 roku para zdecydowała się na potomstwo. Jedyną możliwością dla zakochanych było zapłodnienie in vitro.

Starania pary zostały nagrodzone, a na świat przyszedł ich syn, Xavier Powell. Zakochani nie ukrywają, że dzięki reszcie zamrożonego nasienia chcą się starać o drugie dziecko. Zazwyczaj ludzkie nasienie przechowywane jest nie dłużej niż 10 lat, mimo że plemniki mogą być zamrożone nawet przez 55 lat – zgodnie z danymi przekazanymi przez Cancer Research UK.

To taki rodzaj uczucia, w którym chcesz się cieszyć każdą możliwą chwilą – powiedział Powell o narodzinach syna.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić