Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

USA mają patent na drony Państwa Islamskiego. Tym je zaatakują

45
Podziel się:

Armia Stanów Zjednoczonych poinformowała, że wykorzysta zmodyfikowane wyrzutnie rakiet Stinger do zestrzeliwania dronów używanych przez Państwo Islamskie.

USA mają patent na drony Państwa Islamskiego. Tym je zaatakują
(Wikimedia Commons CC BY, Danny Perez)

Amerykańscy żołnierze zademonstrowali skuteczność wyrzutni w walce z dronami. Na pokazach zestrzelili dwie takie maszyny i jeden większy obiekt latający. Udowodnili tym samym, że wyrzutnie dobrze radzą sobie w walce z małymi celami.

Armia musiała zmodyfikować Stingery. Są teraz lżejsze, bardziej precyzyjne i mogą być jeszcze łatwiej przemieszczane. Modyfikacja to efekt współpracy pomiędzy amerykańską armią i inżynierami z firmy Raytheon's Land Warfare Systems.

Nowy układ zapłonowy daje siłom naziemnym możliwość walki z małymi, nieuchwytnymi celami - powiedział Kim Ernzon, odpowiedzialny w firmie za linię produkcyjną.

Państwo Islamskie używa dronów w Syrii i Iraku coraz częściej. Wykorzystuje się je do przenoszenia ładunków wybuchowych i broni z miejsca na miejsca, a nawet do zrzucania bomb.

Stingery odegrały ogromną rolę w historii. To dzięki nim mudżahedini wyparli z Afganistanu wojska radzieckie podczas konfliktu w latach 80. Proste w użyciu wyrzutnie pozwalały zestrzeliwać helikoptery Rosjan, które wcześniej dawały stronie radzieckiej przewagę.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(45)
Longin Wielki...
5 lata temu
I interes się kręci najpierw sprzedaż dronów "sojusznikowi" potem sprzedaż własnej armii broni do jej zwalczania dronów . No cóż geszeft to geszeft
OMG
5 lata temu
Tłumaczycie przez tłumacza Google, czy zatrudniliście gimnazjalistę??? UKŁAD ZAPŁONOWY??? "Nowy układ zapłonowy daje siłom naziemnym możliwość walki z małymi, nieuchwytnymi celami" A nie ZAPALNIK ZBLIŻENIOWY?? Patrz oryginalny tekst: The new proximity fuze gives ground forces the ability to engage small, elusive targets using a proven, familiar system
Fuzzy
5 lata temu
Stingerem za circa 20 000- 30 000$ sztuka zestrzelą drona z marketu (bo takich używa ISIS) za 500$.. Ekonomicznie powalające, choć z drugiej strony to jakieś osiągnięcie. Wcześniej Hellfire (ok. 100 000$szt.) używano do strzelania do namiotów po 100$sztuka, w których ew. mogli znajdować się "terroryści".
kiejek22
5 lata temu
no jasne gwalty tez oni wykonuja
KRU
5 lata temu
I W WP O TYM WIEDZA...................CZAD
asat
5 lata temu
W niedostępnym i pilnie strzeżonym państwie isis, gdzie służby wywiadowcze z całego świata nie mają wstępu, dziennikarzowi CNN'u udało się przedrzeć przez granice nie do zdobycia i przeprowadzić wywiad z producentem w warsztacie państwa isis w którym za pomocą młotka i miedzianych talerzyków wyrabiane są drony wojskowe. Na pytanie skąd ta pasja; odparł "wychowywałem się na filmach Adama Słodowego "Zrób to Sam" i wtedy się wszystkiego nauczyłem. A na pytanie jak są sterowane jego drony, odparł: tym, wskazując na stary model Nokii 3310, nie do zdarcia, nawet samoloty da się sterować dodał.
ggość
5 lata temu
ciekawe skąd państwo islamskie ma drony, pieniądze, broń i resztę rzeczy potrzebnych do prowadzenia wojny, amunicja, żywność, zaopatrzenie. ciekawe kto im to wszystko dostarcza i jakimi kanałami?
asd
5 lata temu
Drony kupują przez net za kilkanaście dolców a amerykanie strzelają do nich zabawkami za dziesiątki tysięcy dolców....
bartek
5 lata temu
a skad kupili te drony?
Ba,ba,ba
5 lata temu
Ale tym razem chrońcie swoje patenty przed F.R..i CHRL..bo za czasów Buraka O..pokradli wam ponad 50% patentów na broń i uzbrojenie
Ptynio
5 lata temu
Tyle, że Amerykanie bardziej używają dronów, więc ISSowi łatwiej będzie je zestrzeliwać.
ski 54
5 lata temu
Teraz dopiero amerykany zarobią jak sprzedadzą im lepszą broń do strącania własnych helikopterów, ważne żeby interes się kręcił.
face palm
5 lata temu
zostawili niezliczone ilosci sprzetu za soba w Iraku ,zniszczyli Gaddafiego i Hussaina jedynych ,ktorzy krotko rozprawiali sie z terrorystami(wieszajac ich),a teraz chca sie brac za jakies plastikowe drony wow co za poswiecenie,ja wam powiem jak mozecie zniszczyc terrorystow przestancie wspierac rebelie,ktora traci czas demokratycznie wybranego Prezydenta Syrii w walce z terroryzmem i od ktorej najwiecej broni wpada w rece Daesh,gdyby wam zalezalo na zniszczeniu Daesh to juz dawno by nie bylo po nich sladu i tyle w temacie,ale wam bardziej zalezy aby obalic demokratycznie wybranego prezydenta Syrii niz na walce z Daesh z tego co widac
patriota
5 lata temu
to POlska pokana islamistów tak jak Król Jan III Sobieski pokonał tych barbarzyńców po Wiedniem !!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić