USA ostrzegają przed możliwymi zamachami w Europie. W Polsce też

26

Ostrzeżenie dla amerykańskich turystów wybierających się do Europy ma ich uczulić szczególnie przed Światowymi Dniami Młodzieży i mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Youtube.com)

Masowe imprezy mogą zachęcić terrorystów - twierdzą Stany Zjednoczone. Ich celami mogą stać się także centra handlowe, restauracje i środki transportu. Amerykański Departament Stanu zaleca obywatelom szczególną uwagę podczas wizyty w Europie. Waszyngton uprzedził również przed możliwością bardzo skrupulatnych kontroli dokumentów w Polsce, czy Francji. Ostrzeżenie ważne jest do końca sierpnia.

Apel Departamentu ma charakter ogólny. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących ewentualnych zamachów, jednak przypomniano na przykład, że we Francji nadal obowiązuje stan nadzwyczajny - informuje BBC.

Ramadan, miesiąc podboju. Przygotujcie się, bądźcie gotowi (...), aby uczynić go miesiącem klęski niewiernych - głosiło przesłanie sugerujące ataki na cele cywilne i wojskowe, opublikowane w zeszłym tygodniu w sieci. Jego faktycznych powiązań z ISIS nie udało się jednak potwierdzić.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić