Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

USA przechwycą koreańskie rakiety. Testy systemu już wkrótce

8
Podziel się:

Amerykanie przeprowadzą swój pierwszy test systemu wczesnego przechwytywania międzykontynentalnych rakiet.

USA przechwycą koreańskie rakiety. Testy systemu już wkrótce
(Wikimedia Commons CC0)

Próby będą polegać na wystrzeleniu pocisków antybalistycznych z bazy w Kalifornii. Uderzą one w inne, wystrzelone z Wysp Marshalla pociski międzykontynentalne. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, zderzą się z celem w połowie drogi, nad Oceanem Spokojnym.

Testy przeprowadzi Agencja Obrony Antybalistycznej. Nieofcjalnie mówi się, że jest to reakcja na zagrożenie wynikające z ciągłych prób rakietowych Korei Północnej. Amerykańscy urzędnicy twierdzą jednak, że testy były zaplanowane już wcześniej.

Próby pokażą, jak wygląda sprawność systemu. Zweryfikują dokładność i niezawodność pocisków międzykontynentalnych. Dostarczy to informacji na temat tego, jak rakiety poradzą sobie z obcymi pociskami, w tym nuklearnymi.

Stany Zjednoczone planują rozszerzenie systemu antybalistycznego. Do końca 2017 roku na Alasce ma się pojawić 8 kolejnych instalacji z rakietami przechwytującymi. Obecnie jest ich tam 32. Mają zapobiegać potencjalnym zagrożeniom ze strony Korei Północnej, ale także Iranu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(8)
afrykaner
5 lata temu
tylko hameryka i Izrael mogą testowac nową broń,dlaczego innym nie wolno,niech Korea przetestuje rakiety na Izraelu,to najgorsza nacja świata.
gryf
5 lata temu
Test jest nie w tamtą stronę , lecz w nieświadomych Nas . Czy my jeszcze coś jesteśmy w stanie ZROZUMIEĆ , czy już tylko POTOP może Nas uratować przed Nami samymi . Lipa . Czy ktoś jeszcze pamięta te piosenki , a jakże patriotyczne , na apelach na koloniach . O tym że : nie oddamy Polskiego morza , lepiej legniemy na dnie niż to się stanie . Cóż za rechot historii nad Nami się mści .
33
5 lata temu
USA testuje i jakoś Kim nie jest zaniepokojony tymi testami, ale jak Kim coś testuje to USA już jest
mm
5 lata temu
Co to da? Kim uderzy w Seulu.
polok mały
5 lata temu
USA powinne przechwytywać ich rakiety jeszcze na terytorium Korei Północnej z wyzwoleniem reakcji jądrowej
K2
5 lata temu
Chyba że wcześniej Kim zrówna z ziemią całe USA
ecik
5 lata temu
zgadzam się żydzi dyktują- ich wytępić jak stonkę
RUDOLF H.
5 lata temu
RACZEJ USA POWINNI UDERZYĆ W IZRAEL- NAJWIĘKSZYCH TERRORYSTÓW NA ŚWIECIE, KRAJ KTÓRY NIELEGALNIE OD 70 LAT OKUPUJE PAŃSTWO PALESTYNA, KRAJ KTÓRY KAŻDEGO DNIA MORDUJE NIEWINNE DZIECI, KOBIETY I MĘŻCZYZN, PRZETRZYMUJE RDZENNYCH OBYWATELI PALESTYNY ZA JESZCZE WIĘKSZYM MUREM NIŻ NIEMCY W WARSZAWSKIM GETCIE POLSKICH OBYWATELI WYZNAWCÓW JUDAIZMU!!! A OBŁUDNY ŚWIAT PRZYGLĄDA SIĘ TEMU I NIC NIE ROBI!!! Z CAŁYM SZACUNKIEM, ALE KOREA PÓŁNOCNA NIKOGO NIE OKUPUJE I NIE WSZCZYNA CORAZ TO NOWYCH WOJEN!! P.S. NO CÓŻ ŻYDZI AMERYKAŃSCY WYCZULI ZAPEWNE JAKIŚ INTERES :/
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić