Tomasz Wiślicki| 

Uwaga! Będą zmiany w płaceniu mandatów

31

MSWiA jest o krok od wprowadzenia możliwości płacenia kartą płatniczą za mandat. Projekt zmian w prawie trafił wlaśnie do konsultacji.

Uwaga! Będą zmiany w płaceniu mandatów
(Shutterstock.com, pressmaster,matz90)

O nowych zasadach już się mówiło, jednak w kontekście zagranicznych kierowców. Teraz jednak mają skorzystać z nich wszyscy. Według resortu może to znacznie zwiększyć ściągalność mandatów. Urządzenia do płacenia mają być stopniowo wprowadzane do radiowozów.

Projektowane rozwiązanie adresowane jest do wszystkich podmiotów uprawnionych do nakładania grzywien w drodze mandatów karnych, jednak w największym stopniu będzie oddziaływać na policję, która z uwagi na swą liczebność, zakres przyznanych uprawnień oraz nałożonych obowiązków, ujawnia największą liczbę wykroczeń - podkreślono w nowelizacji.

Zmiany na pewno ułatwią ściąganie mandatów od osób zza granicy. Dotychczas działało to tak, że osoby na stałe mieszkające w Polsce dostawały mandaty kredytowe, które musiały opłacić na wskazany rachunek bankowy, a obcokrajowcy zawsze płacili gotówką. Jeśli jednak nie mieli jej przy sobie, musieli ją zdobyć, na przykład wyciągając z bankomatu, co zawsze było kłopotliwe zarówno dla nich, jak i policjantów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić