aktualizacja 

Uwaga na podrabianą oliwę. Dajemy się nabrać...

40

Producenci masowo oszukują przy produkcji oliwy z oliwek. Ofiarami fałszerstwa włoskiego produktu padają klienci na całym świecie.

 Uwaga na podrabianą oliwę. Dajemy się nabrać...
(flickr.com)

Włoska "extravergine", najwyższej jakości oliwa, jest jednym z najczęściej podrabianych produktów spożywczych. W 2015 r. liczba oszustw przy produkcji krajowej oliwy wzrosła aż czterokrotnie – alarmuje rolniczy związek Coldiretti.

Nieuczciwi producenci mieszają oliwę z pierwszego tłoczenia z tanimi olejami. Włosi sprzedają także importowaną oliwę jako krajową. Zatajają jej prawdziwe pochodzenie. Klienci z etykiet mogą dowiedzieć się tylko, że produkt jest „w 100 procentach z Włoch”.

Pod włoską jakość chętnie podszywają się także zagraniczne firmy. Stosują efekt „Italian sounding", informuje "Rzeczpospolita". Na etykietach zamieszczają słowa z włosko brzmiącymi nazwami. Klienci, ufając w jakość towarów pochodzących z Italii, chętnie wybierają właśnie te produkty.

Napis „made in Italy” może sprzedać nawet najgorszej jakości produkt. Podobnie reagujemy na hasło „extravergine”. Jednak klient w sklepie nie jest w stanie sprawdzić, czy w butelce włoskiej oliwy z oliwek na pewno kryje się to, co deklaruje producent.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić