Uwaga na wielką zmianę pogody. Nadchodzą przymrozki!

39
Podziel się:

Niskie temperatury pojawiły się już we wschodnich regionach kraju. W nadchodzącym tygodniu czeka to całą Polskę.

Uwaga na wielką zmianę pogody. Nadchodzą przymrozki!
(flickr.com, Caribb)

Koniec rozpieszczania przez pogodę. W przyszłym tygodniu, wraz z astronomiczną jesienią (22 września), stanowczo się ochłodzi. Już teraz do Polski napływa front atmosferyczny, z którym przyjdzie zmiana aury i wilgotne powietrze.

Pogodne niebo, bardzo słaby wiatr i napływ powietrza ze wschodu, to przepis na przymrozki o tej porze roku - czytamy na stronie agropogoda.pl.

Przy gruncie może być nawet minus 5 stopni. Na Kujawach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie trawa pokryła się rano szronem. Stacje meteorologiczne w Białymstoku i Terespolu odnotowały w piątek tylko 1 stopień, lokalnie mogły więc wystąpić pierwsze przymrozki i temperatura minus 2 stopnie przy powierzchni ziemi - podaje strona twojapogoda.pl. Pierwsze ujemne temperatury były już odnotowywane w czwartek 15 września.

Będzie też deszcz. Opady w wielu regionach pojawią się pierwszy raz od dwóch tygodni. Według prognoz portalu twojapogoda.pl, do końca tygodnia padać będzie głównie na południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed ulewami. Najmocniej popada na Śląsku. Są jednak i pozytywne strony - nadchodzące deszcze będą wybawieniem dla alergików, rolników i działkowców.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić