Uwaga, piątek będzie burzowy. IMGW ostrzega

10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje burze na obszarze niemal całej Polski. Wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia.

Uwaga, piątek będzie burzowy. IMGW ostrzega
(Pixabay.com)

Najsilniejszych burz powinniśmy się spodziewać w centrum i na wschodzie Polski. Jednak burzowo będzie też na pozostałym obszarze kraju. Nawałnice przyniosą porywy wiatru o prędkości do 100 kilometrów na godzinę i obfite opady, lokalnie nawet do 40 l/mkw.

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Komunikat dotyczy Pomorza Zachodniego i Środkowego. Mogą wystąpić tam ulewnne opady deszczu, porywy wiatru nawet o sile 7 stopni w skali Beauforta oraz prawdopodobieństwo wystąpienia trąb powietrznych. Alert pierwszego stopnia obowiązuje również w województwie mazowieckim od godz. 23 do godz. 8 rano dnia następnego. Prognozy w tym rejonie ostrzegają przed burzami z opadami deszczu do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h i gradobiciem.

W woj. łódzkim, lubuskim i wielkopolskim będzie bardzo wietrznie. Prędkość wiatru będzie dochodziła nawet do 100 km/h. Alert będzie obowiązywał od godz. 21 do godz. 10 dnia następnego.

Alert drugiego stopnia przewiduje możliwość wystąpienia trąby powietrznej. IMGW ogłosiło drugi stopień ostrzeżenia w woj. pomorskim, opolskim i dolnośląskim. Tam prędkość wiatru będzie dochodziła od 70 do100 km/h.

Weekend powinien być pogodny, ale bez upałów.

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić