Jan Muller| 
aktualizacja 

Uwaga! Śnieg i lód na drodze. Przymrozki w 4 województwach

6

Zima wróciła nie tylko w górach. Na północy Polski od rana panują przymrozki i sytuacja na drogach może być niebezpieczna.

Uwaga! Śnieg i lód na drodze. Przymrozki w 4 województwach
(PAP/Lech Muszyński)

IMGW wydał ostrzeżenia o przymrozkach dla kilku województw. Temperatura poniżej zera spadła województwie pomorskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. W Sudetach i na Przedógrzu Sudeckim nadal pada śnieg. W nocy z niedzieli na poniedziałek było nawet do -7 stopni Celsjusza.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana ostrożność - informuje IMGW.

W ciągu dnia nieco się ociepli. Temperatura maksymalna od 7 st.C do 11 st. C. Tylko na północy będzie chłodniej, bo od 4 st.C do 6 st.C.

W Lany Poniedziałek czekają nas lokalne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Będą sobie musieli z tym radzić kierowcy na południu i zachodzie Polski.

W wymienionych przez IMGW województwach niskie temperatury utrzymywać się będą również we wtorek. W środę mroźnie ma być już w całym kraju. Zła pogoda może jeszcze pogorszyć drogowe statystyki tegorocznych świąt wielkanocnych. Tylko w piątek i sobotę w 166 wypadkach zginęło 18 osób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić