Uważaj podczas wizyty u fryzjera! To może cię zabić

10
Podziel się:

Nałożenie farby, strzyżenie i pielęgnacja to czas relaksu i odpoczynku. Mycie włosów, połączone z masażem głowy, jest najbardziej przyjemną częścią naszej obecności w salonie. Okazuje się, że może być również najbardziej niebezpieczną.

Uważaj podczas wizyty u fryzjera! To może cię zabić
(Shutterstock.com)

*Leżenie na myjni fryzjerskiej może spowodować udar mózgu. *Nadmierny wyprost szyi, do którego dochodzi podczas tego zabiegu, powoduje zaburzenie dopływu krwi do mózgu. Ulega wówczas zwężeniu duża tętnica lub mała tętniczka wewnątrzmózgowa, skutkiem czego do pewnego obszaru mózgu może nie docierać natleniona krew - ostrzega Aneesh Singhal, profesor neurologii ze szkoły medycznej na Harvardzie, cytowana przez Cosmopolitan.

*Samo uszkodzenie tętnicy jest bezbolesne. * Dopiero potem pojawiają się dolegliwości, takie jak: silny ból głowy, szyi, kłopoty z mówieniem i chodzeniem. Symptomy te mogą pojawić się nawet kilka dni po uszkodzeniu naczyń krwionośnych.

*Profesor Singhal zaznacza, że jeżeli zauważymy takie dolegliwości, natychmiast powinniśmy zgłosić się do lekarza. *Im szybciej trafimy pod profesjonalna opiekę, tym większe szanse na całkowity powrót do zdrowia. Uspokaja jednocześnie, że do uszkodzenia tętnicy nie dochodzi często.

*W lutym tego roku głośno było o Elizabeth Smith z Californi. *Kobieta twierdzi, że podczas wizyty w salonie fryzjerskim uszkodziła sobie naczynia krwionośne, czego efektem był udar mózgu. Na szczęście udało się ją uratować.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić