o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Uważaj! Ta oponka jest śmiertelnie niebezpieczna

Podziel się

Oponka na brzuchu jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Najnowsze badania pokazują, że ludzie otyli w ten sposób są dużo bardziej narażeni na smierć niż ci z nadwagą ogólną.

Uważaj! Ta oponka jest śmiertelnie niebezpieczna
(Fotolia)
bEizpjud

Amerykańscy naukowcy przebadali 15 tysięcy osób (średnia wieku 45 lat) w ciągu 14 lat. Badania opublikowane w „Annals Journal of Internal Medicine” wykazały, że mężczyźni z widoczną nadwagą brzuszną byli dwa razy bardziej narażeni na śmierć niż ci, których nadwaga była "rozłożona" równomiernie po ciele. Zagrożenie wywołane oponką wśród kobiet było nieco mniejsze, ale nadal zwiększało ryzyko zgonu, aż o 40 procent.

Nowotwory, choroby serca i cukrzyca. To lista chorób, które z większym prawdopodobieństwem zaatakują osoby, u których tłuszcz odkłada się na brzuchu, niż te, u których narasta w okolicach bioder, ramion czy ud. Tkanka tłuszczowa znajdująca się w oponkach zachowuje aktywność metaboliczną – uwalnia szkodliwe substancje.

Niewinnie brzmiąca dolegliwość niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Na szczęście można tego uniknąć. Metoda jest prosta, a z czasem przyjemna. Utrzymywanie aktywności fizycznej, stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety pomoże kontrolować wagę i zmniejsza ryzyko chorób.

bEizpjuG
Źródło:
Informacja prasowa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić