aktualizacja 

Volkswagen naprawia feralne silniki. Oto jaki sposób znaleźli

43

Po informacjach o tym, że Volkswagen oszukiwał podczas testów emisji spalin w swoich niektórych silnikach, wreszcie nadszedł czas na program naprawczy.

Volkswagen naprawia feralne silniki. Oto jaki sposób znaleźli
(o2.pl)

* Właściciele samochodów otrzymają pismo zapraszające do serwisu. * Zostaną tam poproszeni o uzgodnienie terminu spotkania w autoryzowanym serwisie Volkswagena. Akcja będzie trwała przez cały 2016 rok.

Rozwiązanie wygląda na stosunkowo proste. W silnikach 1.2 i 2.0 zostanie po prostu zaktualizowane oprogramowanie. Czas potrzebny do przeprowadzenia tej operacji to niespełna 30 minut. W przypadku silnika o pojemności 1.6 dodatkowo zamontowany zostanie specjalny przepływomierz. To oznacza wydłużenie procedury do ok. 45 minut.

Akcję serwisową zaplanowano w taki sposób, aby była jak najmniej uciążliwa dla klientów. W zależności od silnika potrwa od 30 do 45 minut. Na tan czas zapewnimy klientom mobilność, jeżeli będzie taka potrzeba. Samochody zostaną dodatkowo poddane bezpłatnej kontroli, po której klienci otrzymają raport dotyczący stanu technicznego swojego pojazdu. Trwają jeszcze ustalenia dot. dalszych korzyści, jakie otrzymają właściciele samochodów objętych akcją - powiedział w rozmowie z o2 Tomasz Tonder, Volkswagen PR Manager

Akcja serwisowa rozpoczyna się od silnika 2.0 TDI montowanego w Volkswagenie Amaroku. Dzięki wgraniu nowego oprogramowania sterującego auto będzie spełniało wymagania określone w normie emisji spalin EU5. Po aktualizacji zużycie paliwa ma się nie zmienić. Podobnie jak osiągi, emisja dwutlenku węgla czy hałas w pojeździe.

Później akcja obejmie, obok różnych wersji Passata, także inne modele z silnikami 2.0 TDI. Rozpoczęcia wdrażania środków technicznych w silnikach o pojemności 1.2 litra planowane jest pod koniec drugiego kwartału. Na zakończenie akcji serwisowej, od trzeciego kwartału tego roku, zmiany będą wprowadzane w pojazdach z silnikami 1.6.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić