Volkswagen wstrzymuje sprzedaż aut

Volkswagen ma coraz większe kłopoty. Reuters donosi, że wstrzymano sprzedaż aut wyposażonych w trefne silniki o oznaczeniu EA 189.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf (o2.pl, Mateusz Pietruszka)

Na taki krok zdecydowano się póki co tylko na terenie Unii Europejskiej. Niestety, nie wiadomo ile aut nie wyjedzie przez to z salonów.

*Ma to związek z aferą ochrzczoną przez niektórych jako „Dieselgate”. *Chodzi tu o instalowanie przez Volkswagena w silnikach Diesla o oznaczeniu EA 189 specjalnego oprogramowania wykrywającego procedurę testowania emisji szkodliwych gazów. Według najnowszych informacji chodzi o 11 mln aut na całym świecie, z czego 8,5 mln sprzedano w Europie.

*Wstrzymanie sprzedaży to najpoważniejszy ruch jaki dotąd wykonano. *Firma nie wie jeszcze, jak dokładnie poradzi sobie z problemem. Dyrektor VW na Wielką Brytanię, Paul Willis, powiedział serwisowi autoexpress.co.uk, że w przypadku silników 1.2 i 2.0 najprawdopodobniej wgrane zostanie nowe oprogramowanie. Z kolei egzemplarze z motorami 1.6 najpewniej będą potrzebowały wymiany wtryskiwaczy.

*O aferze Volkswagena wie też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. *Wszczęto już postępowanie w tej sprawie. Mają zostać zbadane m.in. materiały reklamowe oraz rzeczywista emisja szkodliwych gazów. Po przeanalizowaniu danych UOKiK stwierdzi, czy Volkswagen wprowadzał swoich klientów w błąd. Jak donosi PAP, urząd ma też monitorować przebieg wprowadzanych przez koncern działań naprawczych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić