o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Volkswagen wypłaci odszkodowanie kierowcom

7
Podziel się

Afera Volkswagena z fałszowaniem wskaźników emisji spalin powoli dobiega końca. Przynajmniej w USA.

Volkswagen wypłaci odszkodowanie kierowcom
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)
bDYknqKt

*Właściciele aut dostaną odszkodowanie. *Według autonews.com, kwota wyniesie od 1 do 7 tys. dolarów w zależności od wieku samochodu. Akcja będzie dotyczyć 482 tys. pojazdów.

Volkswagen założy też fundusz na rzecz ochrony powietrza. Eksperci przewidują, że niemiecki koncern wyda na wszystko nieco ponad 10 mld dolarów. Suma nie uwzględnia jednak kosztów poważnego uszczerbku na wizerunku.

Proponowane rozwiązania dotyczą tylko USA. Tymczasem na świecie jest ok. 11 mln aut, które mają silniki z oprogramowaniem oszukującym podczas testów emisji spalin i emitujących 40 razy więcej szkodliwych gazów niż przewidują przepisy.

bDYknqKv

Obecnie nie wiadomo, jaką rekompensatę otrzymają polscy klienci. Wiadomo, że szykują pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi.. Sprawą zainteresował się też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który dał firmie czas do 1 lipca na podanie informacji, ilu aut w naszym kraju dotyczy afera.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDYknqKW
KOMENTARZE
(7)
soepte
5 lata temu
niemcy jeszcze do dziś nie zapłacili Polsce za zniszczenia wojenne, za zniszczenie samej Warszawy szacunkowo 1,500 do 2000 miliardów dolarów nie mówiąc o pozostałej części kraju i zagrabionych dobrach przez hilterowskie niemcy, samych odsetek drugie tyle lekko licząc
soepte
5 lata temu
no to już wieśwagena nie kupie, idę do Japońców...
twoj nick
5 lata temu
Kazda firma oszukuje, ale VW chcial sie wyzwolic od okupacji USA, i przeniosl swoja fabryke silnikow juz do Rosji, w USA zwolnil 70 tys ludzi, dlatego USA zrobili im taka afere. Czerpcie dalej wasza wiedze z TVNu, bedzie bardzo madrzy i wszechwiedzacy.
bDYknqKX
prezes VW
5 lata temu
w Polsce wszystko gra macie się cieszyc ze jezdzice ekonomicznymi dieslami i już,z reszta nikt się do niczego nie przyznaje oczywscie wszystko w swietle prawa jak to w polsce
OSZUKANY
5 lata temu
INNE PAŃSTWA NIE POPUSZCZĄ A U NAS CISZA NIKT Z RZĄDZĄCYCH NIE POMAGA PANI BIEŃKOWSKA I TUSK SKULILI USZY I NIC -RADZ SOBIE SAM.
zeus
5 lata temu
Po niemiecku będzie giftwagen i nowy znak na grilu "GW"
vw
5 lata temu
Oszustów należy tępić, a w Polsce jest ponad 141 tysięcy aut grupy Volkswagen z tą wadą, w tym Skoda, Audi oraz Seat z silnikami diesla.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić