Adam Dudkiewicz| 
aktualizacja 

Volvo będzie produkować wyłącznie samochody elektryczne

8

Szwedzka firma podjęła decyzję. Od 2019 każdy z samochodów schodzących z linii produkcyjnej będzie wyposażony w silnik elektryczny lub hybrydowy.

Volvo będzie produkować wyłącznie samochody elektryczne
(Materiały prasowe, Volvo)

*To pierwsza duża marka, która zdecydowała się na tak radykalny krok. *Za dwa lata, firma zaoferuje pojazdy wyposażone w trzy różne typy układów napędowych. Będziemy mogli kupić samochód całkowicie elektryczny, hybrydę lub tzw. łagodną hybrydę, która stosuje dodatkowe funkcje obniżające poziom spalania, np. wyłączanie silnika na postojach.

To ogłoszenie zapowiada koniec pewnej ery, ery samochodów spalinowych - powiedział Håkan Samuelsson, dyrektor wykonawczy Volvo.

*W latach 2019-2021 spółka zaprezentuje pięć nowych modeli samochodów elektrycznych. * Na razie nie są znane szczegóły. Wiadomo tylko, że Volvo dostarczy trzy z nich, dwa zostaną wyprodukowane przez firmę Polestar, która jest własnością szwedzkiej marki. Do tej pory Polestar zajmowała się podrasowywaniem samochodów dla Volvo, jednak w 2015 roku, gigant przejął 100 proc. akcji spółki. Zarząd postanowił, że przejęta firma będzie konkurentem dla Tesli, produkując wysokowydajne samochody elektryczne.

Plan jest taki, by do 2025 roku, Volvo sprzedało milion samochodów elektrycznych. Firma, od momentu, gdy została przejęta przez chiński holding Zhejiang Geely, stara się wejść na rynek samochodów luksusowych. Ten jest zdominowany przez Mercedesa-Benza i BMW, jednak decyzja o przejściu na sprzedaż samochodów napędzanych energią elektryczną może to zmienić.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić