Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

W sieci wrze po decyzji właścicieli znanej burgerowni

10
Podziel się:

Pracownicy warszawskiego lokalu "Krowarzywa" serwującego bezmięsne burgery rozpoczęli strajk okupacyjny. Chcieli m.in. umowy o pracę i stałej stawki godzinowej.

W sieci wrze po decyzji właścicieli znanej burgerowni
(Twitter, Everytap)

Pracownicy okupują lokal przy ulicy Hożej. Sprzeciwiają się decyzji właściciela, który zwolnił jedną osobę po tym, jak wspólnie z pozostałymi zawiązała związek zawodowy. Według zatrudnionych Inicjatywa Pracownicza miała pomóc w dialogu z pracodawcami.

W odpowiedzi na informację o powstaniu związku zawodowego usłyszeliśmy, że albo akceptujemy decyzje właścicieli, albo jesteśmy zwolnieni - tłumaczy ekipa burgerowni.

Wszystkie postulaty strajkujących zostały opublikowane na Facebooku.

*Właściciel lokalu "Krowarzywa" zdążył już opublikować ofertę pracy. * Na FB zamieścił napis: "Poszukujemy osób do pracy w Warszawie. CV prześlij na...". Pod postem internauci nie kryją żalu i złości pod adresem właścicieli.

No zaje...cie, że szukacie nowych osób, wcześniej zwalniając tych, którzy zapisali się do związku zawodowego. Cofam lajka i życzę ataku karaluchów - napisał Arkadiusz.

Spektakularny strzał w kolano, biorąc pod uwagę że 3/4 waszych klientów to lewaki - skomentował Łukasz.

Post z ofertą pracy został skasowany po około dwóch godzinach od publikacji. Ale w internecie rozpętała się burza. Na Twitterze zbulwersowani sytuacją internauci napisali:

W końcu warszawski lokal wydał oświadczenie:

Własne brudy pierzecie za zamkniętymi drzwiami? Brzmi jak patologiczna rodzina... Słaby PR, ciężko będzie wam odbudować zaufanie - napisała pod postem Mimi.

Informacje opublikowane przez właścicieli lokalu są sprzeczne ze stanowiskiem Inicjatywy Pracowniczej:

Wysłaliśmy pytania do właścicieli "Krowarzyw" z prośbą o komentarz. Do tej pory nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi, nikt nie odbiera też telefonów.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Kendo
6 lat temu
Niech właściciel sam robi burgery...
s
6 lat temu
no rzesz , gość wyrywa sobie żyły bo chce zarobić myśli płaci krocie za lokal, a jakiś jeden z drugim studenciak bez jakiejkolwiek wizji swojego życia i ambicji związek zakładają, związki zawodowe to śmierć dla danego przedsiębiorstwa. szef to szef ryzykuje dużo i ma prawo zarabiać tyle co razem wzięci jego pracownicy , a pracownik to pracownik i albo mu sie podoba albo nie i niech idzie gdzie indziej
Henio Wyzysk
6 lat temu
Liberalni lewacy to najobrzydliwsi kapitaliści. Nie cierpię ich nie za przekonania, tylko za fałszywość
M
6 lat temu
Pracodoawca to nie Bog.Pracownik tez ma ma prawo wymagac.
Zdzichu
6 lat temu
Właściciele "Krowarzyw" mają rację. Jak się tym nygusom coś nie podoba to fora ze dwora.Wyrzucić ich wszystkich na zbity pysk. Chcieliby sobie na styropianie poleżeć i nic nie robić, ale zapomnieli o tym ,że czasy PRL i powszechnego strajkowania i opierdalania się w robocie minęły.
yhy
6 lat temu
Po schabowym niech opierniczą to im przejdzie. Ja też jestem vegetarianinem II stopnia, krowa je trawę, ja jem krowę, a pozatym z Vegetą, smakuje lepiej, chociaż w sumie kto by chciał jeść lepieje?
rrosemary
6 lat temu
skoro nie mają umów o pracę to nie można ich zwolnić, można rozwiązać umowę zlecenie lub jej nie przedłużyć i to bez podania powodu. Więc w tej sytuacji pracodawca nie może zwolnić kogoś za przynależność do związku zawodowego. PRowo strzał w kolano zarówno od strony właściciela (wegetarianie to rzeczywiście raczej lewica i społecznicy) jak i pracowników (z czego pensje, jak będzie bojkot?)
Robert
6 lat temu
Pracodawca dał zatrudnienie. Możliwość zarobienia jakichkolwiek pieniędzy. Wyłożył własą kase na stworzenie stanowiska pracy. Zatrudnił ludzi na swoich warunkach. Ci ludzie zgodzili się na te warunki. (skoro pracują). Teraz ci sami ludzie stawiają warunki pracodawcy i zmuszają go żeby tak jak Oni chcą!! Właściciel firmy ma robić tak jak chcą pracownicy!!!! To jakieś jaja!!! Następnym postulatem strajkujących będzie maksymalna stawka godzinowa 50zł/godz. a za kilka miesięcy będą się domagać bezpłatnych wczasów na Karaibach. Przecież im się należy bo ciężko pracują!!!!!
krowarzywa ma...
6 lat temu
wszystkich powinni wywalić. jak nie chcą pracować to bez łaski
elwira
6 lat temu
w okresie socjalizmu, każdy domagał się kapitalizmu. DEFINICJA KAPITALIZMU : " wyzysk człowieka, przez człowieka ". No, to teraz macie upragniony kapitalizm ,,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić