aktualizacja 

W tej polskiej strefie kibica bawiło się aż... 6 kibiców

36

Władze Kalisza wydały sporo pieniędzy, żeby stworzyć strefę kibica z prawdziwego zdarzenia. Pojawili się ratownicy, ochroniarze, strażacy. Problem w tym, że zabrakło... kibiców - donoszą faktykaliskie.pl.

W tej polskiej strefie kibica bawiło się aż... 6 kibiców
(PAP, LAURENT DUBRULE)

Miasto wydało na organizację strefy kibica ponad 183 tysiące złotych. Z okazji meczu inaugurującego Euro 2016 pomiędzy Francją a Rumunią zablokowany został wjazd z ul. Śródmiejskiej w Aleję Wolności. Dziennikarze faktów kaliskich opisują, że władze miasta przygotowały się do tego meczu, jak do imprezy masowej o dużym stopniu ryzyka. Nie spodziewali się, że przyjdzie tak mało ludzi.

6 młodych kaliszan mogło poczuć się jak rodzina królewska. Najlepsze miejsca, kilkudziesięciu ochroniarzy i specjalnie dla nich przygotowany wóz strażacki i karetka. Fani zebrani przed ekranem nie kryli rozbawienia całą sytuacją. Chociaż trzeba przyznać, że sam mecz obejrzało już kilkadziesiąt osób, ale z ogródków piwnych hotelu i restauracji znajdującej się obok strefy kibica.

Prawdziwa próba czeka organizatorów w niedzielę. To wtedy Polska zmierzy się z Irlandią Północną w pierwszym meczu na Euro 2016. Władze miasta liczą, że pobiją frekwencję z piątku. Powodzenia!

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić