Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

W tej polskiej strefie kibica bawiło się aż... 6 kibiców

23
Podziel się:

Władze Kalisza wydały sporo pieniędzy, żeby stworzyć strefę kibica z prawdziwego zdarzenia. Pojawili się ratownicy, ochroniarze, strażacy. Problem w tym, że zabrakło... kibiców - donoszą faktykaliskie.pl.

W tej polskiej strefie kibica bawiło się aż... 6 kibiców
(PAP, LAURENT DUBRULE)

Miasto wydało na organizację strefy kibica ponad 183 tysiące złotych. Z okazji meczu inaugurującego Euro 2016 pomiędzy Francją a Rumunią zablokowany został wjazd z ul. Śródmiejskiej w Aleję Wolności. Dziennikarze faktów kaliskich opisują, że władze miasta przygotowały się do tego meczu, jak do imprezy masowej o dużym stopniu ryzyka. Nie spodziewali się, że przyjdzie tak mało ludzi.

6 młodych kaliszan mogło poczuć się jak rodzina królewska. Najlepsze miejsca, kilkudziesięciu ochroniarzy i specjalnie dla nich przygotowany wóz strażacki i karetka. Fani zebrani przed ekranem nie kryli rozbawienia całą sytuacją. Chociaż trzeba przyznać, że sam mecz obejrzało już kilkadziesiąt osób, ale z ogródków piwnych hotelu i restauracji znajdującej się obok strefy kibica.

Prawdziwa próba czeka organizatorów w niedzielę. To wtedy Polska zmierzy się z Irlandią Północną w pierwszym meczu na Euro 2016. Władze miasta liczą, że pobiją frekwencję z piątku. Powodzenia!

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Stiff
6 lat temu
w niedzielę pierwszy mecz, później drugi - o wszystko, a następnie trzeci - o honor i to wszystko aż za 183 tysiące? Kaliszu, gdzie masz rozum?
Kaliszanka
6 lat temu
Pytanie- na co włodarze Miasta Kalisz wydali 183 tyś zł zadaje sobie 99,9% Kaliszan. W mieście pozamykano szlety publiczne bo nie ma pieniędzy na ich remonty i utrzymanie, ale włodarze wydają 183tyś zł na nieoficjalną strefę kibica, nieoficjalną bo nie wykupili praw, ponad 20mil złotych wydaje miasto na trybunę na stadionie miejskim, na którym nikt nie gra, czasem rozgrywają się jakieś zawody kolarskie! No cóż a Kaliszanin za pilną potrzebą to tylko w krzaczki ewentualnie pozostaje sikanie po nogach.
jhkuygj
6 lat temu
bo to nie kks grał hehehe
smutas ja
6 lat temu
a czym tu się podniecać jak nasze mamlasy dostaną kopa w zadek i cięko będa zapiewać.. Polacy nic się nie stało...
II
6 lat temu
W 2012 r. byłem w strefie kibica we Wrocławiu, wyglądała jak plastikowe pudełko na szczury. Ludzie nie dają się tak łatwo złapać drugi raz.
Sylwunia
6 lat temu
Kalisz... I wsio na temat ;)
Kibic
6 lat temu
Czy mecz Francja - Rumunia był ważny dla nas? NIE. Poczekajmy do jutra. Ale co innego jest wydanie aż tyle pieniędzy na coś co mogło by kosztować tylko 10% wydanych pieniędzy. Zdaje się, że władze Kalisza to ludzie PiS.
antki
6 lat temu
Zwykłe osły rządzą.A najgorsze to że nie swoimi pieniędzmi.Takie coś,strefa kibica - buhahaha,to było dobre w latach pięćdziesiątych XX w.Dzisiaj w każdym mieszkaniu jest telewizor i spokój przy oglądaniu.Kiedy takich rządzących przegoni się w PiSdu!!!
ed
6 lat temu
W Klawiszowie nie ma kibiców.:)))
karoljakubows...
6 lat temu
Władze informowały, że strefy kibica nie będzie i dlatego ludzi nie było!! Wydawać publiczne pieniądze, zamykać jedne z najważniejszych ulic i tworzyć pseudodeptaki to nasze władze potrafią widać najlepiej... ŻAL...
bart
6 lat temu
i ta reklama coli z aspartamem.....brawo
gtt
6 lat temu
Pewno te 6 osob nie moglo pic piwa.
andrzej
6 lat temu
Może w tej strefie jest zakaz picia piwa? To lepiej mecz oglądać w telewizji i w knajpie.
mk
6 lat temu
Nie ma co się śmiać, 183 tys wydanych pieniędzy naszych pieniędzy poszło w *iździec...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić