o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

W ten sposób Rosjanie uderzyli w system wyborczy Amerykanów

52
Podziel się

Z tajnego raportu opisanego przez media wynika, że rosyjski wywiad wojskowy zaatakował firmę obsługującą system głosowania USA. Uderzenie miało nastąpić tuż przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku

W ten sposób Rosjanie uderzyli w system wyborczy Amerykanów
(iStock.com, g-stockstudio)
bDTUNVYR

W Narodowej Agencji Bezpieczeństwa USA nie mają wątpliwości. Za przedwyborcze ataki odpowiada rosyjski wywiad wojskowy, czyli Główny Zarząd Wywiadowczy. Takie informacje zawiera ściśle tajny dokument, który 25-letnia Reality Leigh Winner wykradła z NSA i przesłała do redakcji magazynu "The Intercept". 3 czerwca aresztowała ją policja. Teraz ta młoda pracownica firmy świadczącej usługi dla agencji rządowych jest oskarżana przez Departament Sprawiedliwości o ujawnienie tajemnic państwowych.

Czego dowiedzieliśmy się z ujawnionych dokumentów? Na przykład tego, że Rosjanie podjęli dwie próby ataku. Najpierw włamali się do systemu firmy zapewniającej oprogramowanie wyborcze, a potem za pomocą wykradzionych informacji, podszywali się pod jej pracownika. Tą drogą przynajmniej 100 urzędnikom z komisji wyborczych wysłali specjalną, przypominającą oficjalną, instrukcję. Część osób nabrała się i postępując według zaleceń dopuściła wywiadowców rosyjskich na swoje komputery.

bDTUNVYT

Pewne sprawy nadal nie są jasne. NSA nadal nie wie, jak mocno Rosjanom udało się spenetrować system wyborczy, jakie dane wykradli. Agencja nie potrafi wskazać faktycznego celu włamania. Jej pracownicy nie zdołali uzyskać żadnych dowodów na to, że włamanie wpłynęło na wynik wyborów. Jak zauważa "The Intercept", ujawniony dokument jest cenny, bo pokazuje przede wszystkim metodologię stojącą za rosyjskim cyber atakiem. Na prośbę NSA dziennikarze ocenzurowali część dokumentu.

*W ubiegłym tygodniu Władimir Putin zaprzeczył, że rosyjski rząd ma coś wspólnego z atakami. *Jego zdaniem nikt od niego nie włamywał się, bo nawet nie miał po co. Ewentualną winę zrzucił na jakichś niezależnych rosyjskich hakerów, którzy mają tendencje patriotyczne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUNVYZ
bDTUNVZu
KOMENTARZE
(52)
zzz
4 lata temu
Za streszczenie newsa: "... nie zdołali uzyskać żadnych dowodów na to, że włamanie wpłynęło na wynik wyborów."
123
4 lata temu
a to ci niespodzianka, manipulacje to jedyna broń tej grupy, która zasałania się patriotyzmem, a tak naprawde chce jednego - stworzyc swoje własne elity i miec nieskończoną władzę
willkommen
4 lata temu
Szkoda że nie napiszą gdzie wtykają łapy hakerzy z usa a już ciekawiej będzie czym manipuluje CIA oraz tajne organizacje mało oficjalne- na moje to sterują całymi państwami gdzie ameryka "zaprowadza pokój"
bDTUNVZv
wurstkabis
4 lata temu
BZDURY i tyle. Amerykanie od lat podsłuchuja wszystkich. Z kosmosu i wszedzie jak tylko sie da. Nawet Pani Merkel zrobiła o to amerykanom awanturę . A wiec nie pieprzcie tu głupot . Przymawia Kociol Garnkowi , że kopci. hahahahahahaha
eleksion
4 lata temu
Ile tych dowodów już mieliście!!?? Co artykuł to dowód , dziwię się tym mądrym w mediach , że jeszcze w to wierzą , bo do normalnego człowieka to "kamieni kupa"
Najnowsze komentarze (52)
PTN_PNH
4 lata temu
Hejterka opłacana przez Moskwę na postrunku i WALI< WALI< WALI - smród wydalin prowadzi na Łubiankę z odroślą w Ołgino.
Pan Tadeusz
4 lata temu
POtinowi dziękujemy
cdert
4 lata temu
Biedny Putin , całe swoje życie musi bez przerwy zaprzeczać . Lenin i Stalin i ta reszta "czerwonej bandy" też zaprzeczała tak wiele razy że nawet nie mieli czasu ...pracować
Gdzie mój kom...
4 lata temu
Gdzie mój komentarz?
tV
4 lata temu
WP. szkoda czasu na Hlam
John
4 lata temu
Nu Ruskie Kamfiety w zielonych kufajkach, PO KODowani w Polsze co wy na to?POgady;
agata
4 lata temu
szczujnie niemieckie jak WP już wiedzą swoje -wiadomo było ze tak powiedzą tylko czekałam kiedy
MaCuś
4 lata temu
NSA idzie do likwidacji? Skoro ukrywali przed opinią publiczną wiedzę o rosyjskich hakerach, to znaczy, że wspomagali Moskwę?! Kobitka-patriotka chciała temu zapobiec i teraz siedzi! Mamo, a jaką bajkę na dobranoc przeczytasz mi jutro?
bDTUNVZn
niewiarygodne
4 lata temu
Czy to ta sama agencja co odkryla bron masowej zaglady w Iraku ??????
aza
4 lata temu
Rząd Pisu też skłóca nas ze wszystkimi sojusznikami w czyim interesie działa ?
Ola
4 lata temu
Dlaczego bolszewików nie odetnie się na stałe od internetu cywilizowanych państw?
adad
4 lata temu
tak jak u nas, ruskie serwery zapewniły zwycięstwo komorowskiego i PO
żenada!!!!!!!...
4 lata temu
no tak dlatego wygrał wybory , żenada to samo co u nas demokracja jest tylko wtedy kiedy przy korycie są cały czas wybrańcy i robią to do czego zostali wystawieni !!!!
jj
4 lata temu
ONI nie maja wątpliwości , tak jak nie mieli wątpliwosci , że w Iraku jest bron chemiczna ( wiedza polegała na kłamstwie jednej osoby ) i wypowiedzieli wojnę jak HITLER Polsce.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić