W Warszawie powstanie najwyższy biurowiec w Europie

56
Podziel się:

Przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ul. Chmielnej szykuje się spora inwestycja. Nowy budynek, który powstanie vis-à-vis Dworca Centralnego ma być większy od londyńskiego wieżowca Shard, który jak dotąd uznawany jest za najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej.

W Warszawie powstanie najwyższy biurowiec w Europie
(flickr.com, Loco Steve)

Inwestycję w centrum Warszawy zrealizuje słowacka firma HB Reavis. Jak donosi „Puls Biznesu”, obiekt może mierzyć nawet 310 metrów wysokości, co sprawi, że nieznacznie prześcignie dotychczasowego lidera. Prezes HB Reavis Poland Stanislav Frnka zaznacza, że ostateczna wysokość drapacza zostanie sprecyzowana po zakończeniu prac projektowych.

*Dla porównania najwyższy budynek w Polsce, czyli Pałac Kultury i Nauki ma 237 metrów. *Londyński Shard mierzy 309 metrów, a trzy wyższe od niego obiekty znajdują się w Moskwie.

Nowy polski drapacz chmur ma być podzielony na trzy części. Według wstępnych informacji będzie składał się z 230-metrowej wieży i dwóch niższych części. Obiekt będzie zwieńczony 80-metrową iglicą. Na 100 tysiącach metrów kwadratowych powstaną biura i powierzchnie handlowo-usługowe. Budowa ma ruszyć za kilka miesięcy.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić