Jan Muller| 
aktualizacja 

Wagonik uderzył w pylon. 76 osób zawisło nad Renem

0

Spokojnie popołudnie w Kolonii zmąciły groźnie wyglądające sceny. Po poważnej awarii kolejki gondolowej strażacy musieli ściągać na linach kilkudziesięciu dorosłych i dzieci. Wszystko na oczach tysięcy gapiów na obu brzegach Renu.

Wagonik uderzył w pylon. 76 osób zawisło nad Renem
(Youtube.com)

Jeden z wagoników uderzył w podpierający konstrukcję pylon. Natychmiast stanęły wszystkie 32 znajdujące się w danym momencie w ruchu. Niemieckie media donoszą, że wydarzenia swój początek miały ok. godz. 15.20. To był jednak początek długiego i pełnego dramatyzmu widowiska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

100 strażaków i ekspertów od wspinaczki wysokościowej, wagonik po wagoniku, wyciągały 76 osób z zawieszonych na sporej wysokości gondoli - czytamy na n-tv.de.

Część miała to szczęście, że ściągano ich wprost do kosza podnośnika. Najwięcej strachu najedli się podróżujący, których wagoniki utknęły bezpośrednio nad korytem rzeki. Oni trafiali na pokład łodzi straży pożarnej.

W czasie akcji ratunkowej lekko ranni została ciężarna kobieta i jej mąż. On się pokaleczył, u niej pojawiły się problemy z krążeniem - dodaje serwis.

Tak poważnej awarii kolejki Kolonia jeszcze nie doświadczyła. W październiku 2014 roku, po silnym uderzeniu wiatru, uszkodzona została jedna gondola i strażacy musieli ewakuować z niej rodziców z dziećmi.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić