o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Wagonik uderzył w pylon. 76 osób zawisło nad Renem

0
Podziel się

Spokojnie popołudnie w Kolonii zmąciły groźnie wyglądające sceny. Po poważnej awarii kolejki gondolowej strażacy musieli ściągać na linach kilkudziesięciu dorosłych i dzieci. Wszystko na oczach tysięcy gapiów na obu brzegach Renu.

Wagonik uderzył w pylon. 76 osób zawisło nad Renem
(Youtube.com)
bDUGuDmJ

Jeden z wagoników uderzył w podpierający konstrukcję pylon. Natychmiast stanęły wszystkie 32 znajdujące się w danym momencie w ruchu. Niemieckie media donoszą, że wydarzenia swój początek miały ok. godz. 15.20. To był jednak początek długiego i pełnego dramatyzmu widowiska.

100 strażaków i ekspertów od wspinaczki wysokościowej, wagonik po wagoniku, wyciągały 76 osób z zawieszonych na sporej wysokości gondoli - czytamy na n-tv.de.

bDUGuDmL

Część miała to szczęście, że ściągano ich wprost do kosza podnośnika. Najwięcej strachu najedli się podróżujący, których wagoniki utknęły bezpośrednio nad korytem rzeki. Oni trafiali na pokład łodzi straży pożarnej.

W czasie akcji ratunkowej lekko ranni została ciężarna kobieta i jej mąż. On się pokaleczył, u niej pojawiły się problemy z krążeniem - dodaje serwis.

Tak poważnej awarii kolejki Kolonia jeszcze nie doświadczyła. W październiku 2014 roku, po silnym uderzeniu wiatru, uszkodzona została jedna gondola i strażacy musieli ewakuować z niej rodziców z dziećmi.

bDUGuDmR

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUGuDnm
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić