Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wakacyjny romans? Pierwszy raz powinien być przemyślany

139
Podziel się

Polska pisarka Blanka Lipińska, przestrzega młodych ludzi przed pochopnym rozpoczynaniem życia seksualnego. Jej zdaniem uleganie pokusie wakacyjnego romansu może mieć negatywne konsekwencje. Pierwszy raz bywa trudnym doświadczeniem, które zostawia ślad w psychice na całe życie, może też oznaczać niechcianą ciążę w zbyt młodym wieku.

Wakacyjny romans? Pierwszy raz powinien być przemyślany
(iStock.com, Maria Dorota)
bETGpzVN

Wiek inicjacji seksualnej młodych Polaków stale się obniża. Według raportu „Ryzykowne zachowania Polaków”, sporządzonego przez Centrum Profilaktyki Społecznej, seks zaczynają uprawiać już trzynastolatki. Do pierwszego stosunku seksualnego najczęściej dochodzi podczas weekendu lub w czasie wakacyjnego wyjazdu. Blanka Lipińska uważa jednak, że letnia znajomość w przypadku tak młodych ludzi nie powinna prowadzić do tak intymnych relacji.

Nie warto ulegać promieniom słońca. Chciałabym zaapelować do młodych ludzi o rozwagę i przemyślenie – mówi pisarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Autorka powieści erotycznej „365” podkreśla, że pierwszy stosunek seksualny zawsze zostawia ślad w psychice człowieka i ma ogromny wpływ na jego dalsze życie erotyczne. Radzi więc, zwłaszcza dziewczętom, by decyzji o rozpoczęciu współżycia nie podejmowały spontanicznie, a na partnera wybierały chłopaka, którego obdarzają pełnym zaufaniem.

bETGpzVP

Bo jednak ten pierwszy raz może być traumatyczny. Polecam więc raczej się wstrzymać – mówi Blanka Lipińska.

Pisarka podkreśla też, że dojrzałość seksualna powinna się przejawiać w myśleniu o konsekwencjach współżycia. Młodzi ludzie nie powinni zapominać o bezpieczeństwie relacji, zarówno w zakresie zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową, jak i uniknięcia niechcianej ciąży.

Pamiętajmy, że seks jest po to, aby się rozmnażać. Jeśli „wpadniemy”, to nasze życie w wieku szesnastu lat zawiśnie na włosku. Przemyślmy więc sobie to dobrze – mówi Blanka Lipińska.

bETGpzVV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:

10 prostych pytań o seks

bETGpzWq
KOMENTARZE
(139)
'75
2 lata temu
Wina mediów, to epatowanie seksem wszędzie, filmach, reklamach, programach, kiedyś dzieci o tym nie myslalyly bo nie wiedziały...
Ttt
2 lata temu
Seks przed ukończeniem 16 lat to taka arabska pedofilia. Rzucanie info że część zaczyna współżycie szybciej. To zachęta do skrajnej patologii , ale wielu celebrytów chwali się zobyczami młodych dziewczyn, więc robi się dzieciakom wodę z mózgu, że to jakaś norma ALE TO TYLKO LGBT
Wk
2 lata temu
W czasopismach i filmach dla młodzieży nikt nie pokazuje ze dziewczyna ryzykuje najwięcej ze to ona ponosi największe konsekwencje na sobie.
bETGpzWr
Sam
2 lata temu
Tatuaże,frywolne życie,sex książki,nadużywanie słowa Boże
Twój nick
2 lata temu
Dlatego miejsce religii jest w kościele, a w szkole powinno być przystosowanie do życia w rodzinie, ratownictwo medyczne, wychowanie seksualne, bezpieczeństwo cybernetyczne i języki obce
Hahaha
2 lata temu
"Pisarka".
Racjonalista
2 lata temu
Do jakiej ona należy "stajni", bo nie rozpoznaję po tych jej tatuażach???
wwwww
2 lata temu
wina tuska jak zawsze wg pisiorowców
korfanty
2 lata temu
Bardzo znanej Edzi nikt nie przebije !
Gość
2 lata temu
"Seks jest po to żeby się rozmnażać"? I to mówi autorka erotyka? Moim zdaniem dla przyjemności.
aaa
2 lata temu
Oczywiście, lepiej zabić!!!
Mefisto
2 lata temu
To ja zostane prawiczkiem..... Dzieci juz mam, zonaty bylem, zaczne sie wiec wystrzegac wakacyjnych przygód 😁👿
Ritso
2 lata temu
Bycie w ciazy nie oznacza ze trzeba urodzic. Ta kobieta chyba o tym nie wie.
bETGpzWj
100%
2 lata temu
Napsiala 2-3 ksiazki i pieprzy wszedzie glupoty na temat seksu... poziom top hard... zejdz kobieto z sceny bo szukasz atencji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić