Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak18.01.19 (23:54)

Waldemar Pawlak wymyślił jak oddać hołd Adamowiczowi w całej Polsce

Waldemar Pawlak zwrócił się do jednostek Ochotniczej Staży Pożarnej w całej Polsce. Chodzi o włączenie syren, dla upamiętnienia zamordowanego prezydenta Gdańska. Zapytaliśmy rzecznika, czy strażacy zamierzają respektować jego apel.
WP.PL

Apel opublikowano w piątek. Były premier, dziś prezes Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych prosił o włączenie w jednym czasie syren we wszystkich jednostkach OSP. Miałoby to nastąpić 19 stycznia o godzi. 12, czyli w momencie, na który zaplanowano początek pogrzebu Pawła Adamowicza.

Zapytaliśmy, czy strażacy posłuchają apelu. W rozmowie z rzeczniczką OSP dowiedzieliśmy się, że wiele jednostek zadeklarowało przyłącznie się do takiej formy upamiętnienia włodarza Gdańska. Każda z nich jednak prośbę Waldemara Pawlaka rozpatruje osobno i jest to jej „indywidualna” decyzja. W całej Polsce rozsianych jest ponad 16 tys. jednostek OSP.

REKLAMA

„Ochrona przed żywiołami nienawiści i pogardy”. Waldemar Pawlak przypomniał w swoim apelu, że zadaniem strażaków jest dziś nie tylko ochrona przez żywiołami ognia i wody. Cały tekst jego prośby publikujemy poniżej.

"Druhny i Druhowie, Rycerze Świętego Floriana. W obliczu ostatnich wydarzeń, które niezmiernie dotknęły Gdańsk i nas Wszystkich, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się do Was z prośbą, abyśmy 19 stycznia 2019 r., w samo południe przyłączyli się do upamiętnienia Ś.P. Prezydenta Pawła Adamowicza. Niech w tę sobotę o godzinie 12.00 przez minutę sygnał syreny na remizach Ochotniczych Straży Pożarnych będzie wyrazem hołdu Wielkiemu Patriocie oraz solidarności z bólem Jego Rodziny, Przyjaciół i Bliskich. Upamiętnijmy Człowieka o wielkim sercu, umiejącego stworzyć wspólnotę braterstwa, pomagającą ale i wymagającą poświęcenia dla drugiego człowieka. Dziś zadaniem strażaków jest nie tylko ochrona przed żywiołami ognia i wody ale także, jak to pięknie wyraził poeta, ochrona przed żywiołami nienawiści i pogardy. Przekażmy sobie znak pokoju – czytamy słowa Waldemara Pawlaka na stronie osp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Potrzeba było wielkiej katastrofy, żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści [18 stycznia]

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij