Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Waldemar Pawlak wymyślił jak oddać hołd Adamowiczowi w całej Polsce

325
Podziel się

Waldemar Pawlak zwrócił się do jednostek Ochotniczej Staży Pożarnej w całej Polsce. Chodzi o włączenie syren, dla upamiętnienia zamordowanego prezydenta Gdańska. Zapytaliśmy rzecznika, czy strażacy zamierzają respektować jego apel.

Waldemar Pawlak wymyślił jak oddać hołd Adamowiczowi w całej Polsce
(WP.PL)
bETuHOEl

Apel opublikowano w piątek. Były premier, dziś prezes Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych prosił o włączenie w jednym czasie syren we wszystkich jednostkach OSP. Miałoby to nastąpić 19 stycznia o godzi. 12, czyli w momencie, na który zaplanowano początek pogrzebu Pawła Adamowicza.

Zapytaliśmy, czy strażacy posłuchają apelu. W rozmowie z rzeczniczką OSP dowiedzieliśmy się, że wiele jednostek zadeklarowało przyłącznie się do takiej formy upamiętnienia włodarza Gdańska. Każda z nich jednak prośbę Waldemara Pawlaka rozpatruje osobno i jest to jej „indywidualna” decyzja. W całej Polsce rozsianych jest ponad 16 tys. jednostek OSP.

„Ochrona przed żywiołami nienawiści i pogardy”. Waldemar Pawlak przypomniał w swoim apelu, że zadaniem strażaków jest dziś nie tylko ochrona przez żywiołami ognia i wody. Cały tekst jego prośby publikujemy poniżej.

bETuHOEn

"Druhny i Druhowie, Rycerze Świętego Floriana. W obliczu ostatnich wydarzeń, które niezmiernie dotknęły Gdańsk i nas Wszystkich, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się do Was z prośbą, abyśmy 19 stycznia 2019 r., w samo południe przyłączyli się do upamiętnienia Ś.P. Prezydenta Pawła Adamowicza. Niech w tę sobotę o godzinie 12.00 przez minutę sygnał syreny na remizach Ochotniczych Straży Pożarnych będzie wyrazem hołdu Wielkiemu Patriocie oraz solidarności z bólem Jego Rodziny, Przyjaciół i Bliskich. Upamiętnijmy Człowieka o wielkim sercu, umiejącego stworzyć wspólnotę braterstwa, pomagającą ale i wymagającą poświęcenia dla drugiego człowieka. Dziś zadaniem strażaków jest nie tylko ochrona przed żywiołami ognia i wody ale także, jak to pięknie wyraził poeta, ochrona przed żywiołami nienawiści i pogardy. Przekażmy sobie znak pokoju – czytamy słowa Waldemara Pawlaka na stronie osp.pl.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Potrzeba było wielkiej katastrofy, żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści [18 stycznia]

bETuHOEO
KOMENTARZE
(325)
taka prawda
3 lata temu
trzeba kupić jeszcze jedno mieszkanie !!!
qwrrwqtwtq
3 lata temu
kwilenie nad milionerem i kilkunastoma mieszkaniami ... przypomnę bezdomny którego nie stać było na czynsz umarł dwa dni przed tym z obrazka przed ... urzędem tego ze zdjęcia
1957
3 lata temu
Panie Pawlak ! Nawet po trupie do polityki chce pan wrócić żeby się znowu napchać? Jak Panu nie wstyd?
bETuHOEP
stary polonez
3 lata temu
Pan Pawlak już raz wymyślił. Podpisał dostawy najdrozszego gazu z Rosji do 2022 roku.
Polak
3 lata temu
Waldek - nie przesadzaj. Ledwo co odkręciliśmy te twoja umowę na najdroższy gaz na świecie , wiec już nie kombinuj
Jan
3 lata temu
A ten zamordowany Pan był Patriotą?
Jacek
3 lata temu
Roztrąbić, że złodziej został zamordowany? Jeżeli ktoś myśli, że to mowa nienawiści to proszę poszuka jak to nawet tvn, Newsweek, GW poświęcił czas o przekrętach Adamowicza. Media "antyreżimowe" szeroko rozpisywały się o tym.
2345
3 lata temu
Wiele osób tragicznie zginęło, lepszych od prezydenta Gdańska. A Im nie włączają syren nie upamiętniają ich bohaterskich czynów. Za rok panie pawlak zapomnicie o prezydencie gdańska tak jak żeście zapomnieli podczas Jego wyborów, jak żeście na Niego naskakiwali i oczerniali. Koledzy od siedmiu boleści
Niezależny
3 lata temu
Waldek żadko coś mówi, ale jak już powie to klękajcie narody, nie ma przebacz. Pora na wymianę rządzących - WSZYSTKICH!!!!
UB-ckisyn
3 lata temu
Pawlak i jego pomysly Hahaha:Niech sie biedak nie meczy ,przeciez dobrze wie , ze myslenie nie jest jego mocna strona, moze sie skonczyc wizytami u neurologa.
walduś
3 lata temu
ŁOLABOGA ŁOLABOGA .........
NEMO
3 lata temu
HAHAHA
prawdomowny
3 lata temu
ta pawlak duzo nie mysl ,-- tylko natychmiast oglos go swietym i ze 20 pomnikow na poczatek postaw , zmien nazwy z lecha kaczynskiego-- (bo to juz niemodne ) na twojego idola z 36 Kontami bankowymi( tyle potrzebuje uczciwie, ciezko pracujacy polak. OSZUSCI JESTESCIE.
bETuHOEH
Gość
3 lata temu
Panie pawlak pokazówję to u siebie w remizie rób a nie jakiś dziwny rozkaz żeby syreny wyły w całej polsce już podpisałeś nam uwmowę na gaz z ruskimi więc swoją pomysłowość schowaj
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić