aktualizacja 

Węgry posunęły się do ostateczności. Rząd podjął kontrowersyjną decyzję

To koniec wędrówki ludów przez granicę węgiersko-serbską w Roeszke. Rząd Victora Orbana zdecydował o zamknięciu tego przejścia granicznego.

Uchodźcy w Budapeszcie 2015
Uchodźcy w Budapeszcie 2015 (wikipedia.org / Mstyslav Chernov)

W utrzymaniu porządku w okolicach przejścia Roeszke pomagają dziesiątki policjantów, patrole konne, żołnierze oraz specjalny śmigłowiec.

Zamknięcie ma na celu umożliwienie wojsku, policji i służbom ratowniczym bezpiecznego korzystania z przestrzeni powietrznej przy wykonywaniu ich zadań związanych z kryzysem migracyjnym - głosi komunikat NKH.

Najprawdopodobniej Węgry wprowadzą w tym tygodniu stan kryzysowy w wyniku klęski związanej z napływem imigrantów. Viktor Orban zapowiada również, że zaczną się masowe kontrole przyjezdnych i jeśli wyjdzie na to, że nowo przybyły człowiek nie złożył wniosku o azyl w Serbii będzie przymusowo i w trybie natychmiastowym wydalany z powrotem do tego kraju.

(( unsupported ))

Roeszke to miejsce najbardziej narażone na nielegalne przekraczanie granicy. Przez tę niewielką miejscowość prowadzą tory kolejowy z Belgradu do Budapesztu, którymi codziennie przechodziły tysiące osób z Bliskiego Wschodu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić