Weź udział w kursie przetrwania... na Marsie

2

Survival niejedno ma imię. Zainspirowany zapewne filmem "Marsjanin" z Mattem Damonem australijski Uniwersytet Monash postanowił stworzyć 4-tygodniowy internetowy kurs przeżycia na Czerwonej Planecie. Zajęcia zaczynają się 24 października.

Weź udział w kursie przetrwania... na Marsie
(Monash University)

Uniwersytet mocno zachęca do darmowego kursu na swojej stronie. Sugeruje, że "dotarcie na Marsa jest stosunkowo proste, a dopiero przetrwanie na nim jest nie lada wyzwaniem", szczególnie, że na powierzchni nie ma ani powietrza, ani wody, ani tym bardziej pożywienia. Astrofizyczka dr Jasmina Lazendic-Galloway oraz chemiczka prof. Tina Overton, które odpowiadają za program, twierdzą jednak, że Mars będzie "kolejnym wielkim osiągnięciem ludzkości. Na kurs zapisać się można TU.

Agencje kosmiczne, tak samo jak prywatne firmy już wysyłają misje na Marsa. To jedyna planeta w Układzie Słonecznym, gdzie ludzie mogliby żyć, dlatego właśnie jest tak fascynująca - twierdzą badaczki w opublikowanym na platformie Future Learn wideo.

Twórcy kursu obiecują, że wszyscy jego abiturienci posiądą podstawową wiedzę, która pozwoli im przetrwać. Dotyczy to zarówno różnych sposobów wytworzenia wody, powietrza, jedzenia i energii, a także przećwiczenia wszystkich możliwych scenariuszy, które mogą wydarzyć się na Marsie. Zdobyta wiedza z dziedziny chemii, astronomii, fizyki i geologii ma być również przydatna w codziennym życiu na Ziemi.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić