Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Więcej pieniędzy dla studentów. Nawet 1000 zł miesięcznie

1
Podziel się

Szykują się zmiany w kredytach studenckich - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej pieniędzy dla studentów. Nawet 1000 zł miesięcznie
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)
bEULRlxh

Wzrośnie wysokość miesięcznie wypłacanej raty. Student będzie mógł liczyć na nawet 1000 zł. Jeśli jednak nie potrzebuje aż tyle, dostanie możliwość zaciągnięcia kredytu na mniejszą kwotę z comiesięcznymi wypłatami w wysokości 400 zł, 600 zł lub 800 zł - podaje serwis bankier.pl.

*Do tej pory o kredyt mogły wnioskować osoby o statusie studenta lub doktoranta. * Teraz wnioski o wsparcie finansowe będą mogli składać też dopiero ubiegający się o przyjęcie na studia.

Skrócony zostanie czas składania wniosków. Zamiast do 15 listopada, ostatecznie złożyć je będzie można do 31 października. Przyjmowanie wniosków w tym roku zacznie się 15 sierpnia, ale już w kolejnym – 15 lipca.

bEULRlxj

Pierwsze środki trafią do studentów wcześniej niż w ubiegłych latach. Banki mają podpisać umowy do 31 grudnia i od razu przelać zaległe środki od października.

Kredyt studencki jest bardzo tani i wygodny w spłacie. Rzeczywista stopa oprocentowania wynosi z reguły nieco ponad 1 procent. Do tego dobrze uczący się studenci mogą liczyć na umorzenie części kredytu. Z kolei jego spłatę w ratach zaczyna się dopiero 2 lata po ukończeniu studiów.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEULRlxK
KOMENTARZE
(1)
Hooy polski
5 lata temu
Tak, tylko po co studiować, skoro ludzie inteligentni są w największym nieposzanowaniu i niepoważaniu w tym kraju? W wieku 24-26 lat (świeżo po studiach) zaczynasz życie na kredyt, do tego musisz wziąć kredyt na mieszkanie, bo inteligentowi i "wykształciuchowi" państwo nic nie da. Efekt? W wieku 30 lat albo toniesz w długach, albo mieszkasz u rodziców i jesteś pośmiewiskiem rówieśników, bo ci mają mieszkanie za free od miasta, 3tyś kieszonkowego na patusów-pięćsetplusów (jak mają 6 dzieci) i ANI DNIA NIE PRZEPRACOWALI! A studia? Nawet nie wiedzą, co to jest!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić