Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Wielka Brytania. Z powodu koronawirusa może zmarnować się 28 milionów litrów piwa

206

Puby, podobnie jak inne miejsca publiczne w Wielkiej Brytanii, pozostają zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Jeśli ograniczenia nie zostaną zniesione w najbliższym czasie, 28 milionów litrów piwa może zostać wylanych.


28 milionów litrów piwa może się zmarnować.
28 milionów litrów piwa może się zmarnować. (East News)

Campaign for Real Ale (CAMRA) szacuje, że 39 tys. pubów w Wielkiej Brytanii wkrótce będzie musiało pozbyć się ogromnych ilości alkoholu. Twierdzi, że lokale mają w piwnicy średnio 15 beczek zawierających 50 litrów piwa.

Terminy ważności piwa pasteryzowanego zwykle wynoszą od 3 do 4 miesięcy od dostawy. Piwa niepasteryzowane należy natomiast spożyć w ciągu 6-9 tygodni.

Jeśli ograniczenia związane z epidemią koronawirusa będą dalej obowiązywać, większość zasobów może się zmarnować. Stany Zjednoczone zakazały właścicielom barów wylewania alkoholu do kanalizacji, ponieważ to nielegalne i szkodzi środowisku. Jednak niektórzy Brytyjczycy już się na to zdecydowali.

To bardzo smutne marnotrawstwo całej pracy i talentu, których wymaga produkcja wspaniałego piwa. Ludzie nie będą go pić, a wszystkie te zasoby zostały wykorzystane na nic - powiedział BBC Tom Stainer, dyrektor naczelny Campaign for Real Ale.

Moglibyśmy sprzedawać na wynos, ale to oznaczałoby sprzedawanie piwa na rogu bardzo małego chodnika. To nie byłoby społecznie odpowiedzialne z powodu konieczności zachowania dystansu między ludźmi. Cała sytuacja łamie serce - mówi Keris De Villiers, właścicielka pubu w Londynie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz także: Kiedy firmy zaczną działać? Pomysł na luzowanie przepisów dla biznesu to kwestia tygodni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić