Beata Kruk| 
aktualizacja 

Wielka wpadka Litwy. Oszustwo wyszło na jaw

146

W ramach promującej Litwę kampanii pod hasłem "Real is beautiful" ("Autentyczność jest piękna") wykorzystano zdjęcia z Finlandii i Słowacji. Sprawa wywołała tak wielki skandal, że szefowa narodowego departamentu turystyki Jurgita Kazlauskiene postanowiła ustąpić ze stanowiska.

Wielka wpadka Litwy. Oszustwo wyszło na jaw
(Facebook.com)

Sprawa nabrała rozgłosu, gdy zdjęcia pojawiły się na Facebooku. Na dedykowanym promocji kraju profilu Lithuania. Real is Beautiful zamieszczono fotografie przedstawiające niezwykle malownicze krajobrazy, które przypisywano Litwie. Jednak internauci błyskawicznie odkryli, że piękne ujęcia pochodzą z portali Shutterstock oraz Flickr i nie mają nic wspólnego z Litwą - informuje BBC.

Wpadka jednocześnie rozbawiła i oburzyła litewskich internautów. Użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli masowo udostępniać zdjęcia z hashtagiem #realisbeautiful, przedstawiające widoki z różnych egzotycznych krajów, oznaczonych jako Litwa. Pojawiło się jednak również wiele postów dokumentujących autentyczne piękno litewskich krajobrazów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Z wpadki departamentu turystyki zakpił nawet litewski premier. Szef rządu zamieścił na Facebooku stockowe zdjęcie przedstawiające budynek Komisji Europejskiej w Brukseli.

Od jutra będziemy pracować w nowym budynku rządowym w Karolince (dzielnicy Wilna)
- napisał żartobliwie w poście.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić