Wielki powrót po 30 latach! Legendarny zespół znowu razem

73

Fani muzyki pop rodem z lat 70. mogą już zacierać ręce. Szwedzki zespół ABBA reaktywował się po 30 latach! Legendarna grupa zagrała w Sztokholmie swój pierwszy koncert od 1986 roku.

Wielki powrót po 30 latach! Legendarny zespół znowu razem
(PAP, NORA LOREK)

Wszystko za sprawą okrągłej rocznicy powstania grupy, która przypada na 5 czerwca 1966 roku. Wtedy właśnie spotkali się Bjorn Ulvaeus i Benny Andersson, których przyjaźń zapoczątkowała istnienie legendarnego zespołu. Po krótkim czasie do składu dołączyły też dwie piosenkarki: Agnetha Faltskog i Anni-Frid Lyngstad.

Muzycy spotkali się w stolicy Szwecji na specjalnym przedstawieniu. Cała czwórka raz jeszcze zaśpiewała fanom swoje największe hity. Na Instagramie pojawiły się nawet zdjęcia z tego unikatowego performance'u. Czas zrobił swoje, jednak sądząc po komentarzach pod fotografiami, fani byli bardzo zadowoleni.

ABBA to prawdziwi królowie muzyki popularnej. Ich album "ABBA Gold", na którym znajdują się wszystkie największe hity zespołu, sprzedał się w 26 mln egzemplarzy na całym świecie. Całkowita liczba wszystkich sprzedanych albumów robi jednak o wiele większe wrażenie. Krążki szwedzkiej grupy rozeszły się do tej pory w niemal 380 mln egzemplarzy.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić