Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Wielkie Święto Kina już 9 i 10 grudnia

0
Podziel się:

Już podczas najbliższego weekendu Widzowie kin w całej Polsce będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Głównym celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina oraz oglądanie najlepszych filmów na dużym ekranie.

Wielkie Święto Kina już 9 i 10 grudnia
(iStock.com)

9 i 10 grudnia ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

Polska kinematografia przeżywa aktualnie okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu między innymi: „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

*Polskie kino naprawdę ma co celebrować, dlatego także w tym roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie *- „Święto Kina”! W akcji biorą udział wszystkie sieci kin oraz kina niezależne zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. We wszystkich kinach ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, w przypadku seansów 3D do tej kwoty należy dodać tylko dopłatę za okulary.

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza Widzów na tegoroczną edycję Święta Kina. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.swietokina.com oraz na profilu akcji w serwisie Facebook.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić