Anna Machnio| 

Więzienie za złą segregację śmieci. Były w niewłaściwych workach

21

Mieszkanka hrabstwa Suffolk w Anglii trafiła za kratki z nietypowego powodu. Została ukarana za nieprzestrzeganie nowych zasad recyklingu, obowiązujących w jej gminie. Nie spodziewała się tak poważnych konsekwencji.

Więzienie za złą segregację śmieci. Były w niewłaściwych workach
(iStock.com)

34-letnia kobieta została aresztowana przez dwóch policjantów w swoim domu w miejscowości Ipswich (Wielka Brytania), donosi The Telegraph. Stanęła przed sądem za umieszczanie odpadów w workach o nieodpowiednim kolorze.

Sprawczyni to Lyndsey Webb, 34-letnia kobieta, matka trójki dzieci. Lokalny monitoring zarejestrował, jak kobieta wielokrotnie pozostawia odpady w czarnych workach, podczas gdy należało użyć pomarańczowych lub przezroczystych. Kobieta miała dostawać już kilkukrotnie wezwanie do sądu, lecz do tej pory ani razu się nie stawiła. Z tego powodu zastosowano areszt.

Od marca dzielnicę, gdzie mieszka kobieta obowiązywały nowe przepisy odnośnie recyklingu, o których mieszkańcy zostali poinformowani. Według jej zeznań zgłosiła się po odpowiednie worki do rady gminy, jednak takich nie dostarczono.

Kobieta otrzymała grzywnę w wysokości 50 funtów. Kwota ta ma pokryć koszty usunięcia nieodpowiednich worków.

Zobacz także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić