Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wirus Zika tuż za naszymi granicami!

5
Podziel się:

Potwierdzono właśnie przypadek zachorowania na tę chorobę w Czechach.

Wirus Zika tuż za naszymi granicami!
(AFP/EAST NEWS)

Jak na razie wiadomo, że chora jest tylko jedna osoba. Takie informacje podała w depeszy Reuters. Nie podano płci chorego, ani tego, w jaki sposób mogło dojść do zarażenia. Nie udzielono też informacji czy chora osoba podróżowała do Ameryki Południowej, gdzie jak do tej pory odnotowano najwięcej przypadków zarażenia wirusem.

*Póki co nie ma zagrożenia dla Polski. *W naszym kraju nie żyją komary egipskie, które przenoszą chorobę. Zagrożeniem może być natomiast sypianie z osobą zakażoną lub podróżowanie w zagrożone rejony. Przed tym ostrzega Generalny Inspektorat Sanitarny, który prosi jednocześnie o to, by nie bagatelizować zagrożenia.

Zika jest obecny w Europie od początku lutego. Wtedy właśnie, w Hiszpanii, odnotowano pierwszy przypadek zachorowania u kobiety, która wróciła z Kolumbii. To tam prawdopodobnie doszło do zakażenia. Wirus Zika, który obecnie rozprzestrzenia się w obu Amerykach powoduje, że noworodki mogą urodzić się z niewykształconymi w pełni mózgami.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że wirus może powodować m.in chorobę zwaną mikrocefalią.Wirus przenoszony jest głównie przez komary egipskie i zdaniem WHO stanowi globalne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Potwierdzono już pierwsze przypadki zarażeń drogą płciową.

Taki stan rzeczy sprawia, że tegoroczne wakacje za granicą mogą stanąć pod znakiem zapytania. WHO na początku lutego ostrzegło turystów przez podróżami do krajów południowoeuropejskich.

*Osoby, które wybiorą się na urlop w ten rejon świata, będą miały utrudnione życie. *Eksperci już zapewniają, że konieczne będzie noszenie odzieży, która zakrywa niemal całe ciało. Nie obędzie się też bez używania preparatów odstraszających owady. Na uwadze należy mieć także uprawianie bezpiecznego seksu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
kangur
7 lat temu
...tam gdzie wypuszczono komary GMO...ktore byly i sa "produkwane przez usRa po to aby zabijac ludzi....plagi zadnej nie ma !!!! nie bylo plagi eboli i innych.....byly przypadki zachorowan ..nawet wiecej niz kilka ,to sie zgadza....ale zauwazcie ze jak im nie wychodzi zabijanie ludzi na skale swiatowa to zaraz"opanowuja" wirusa i w jego miejsce probuja kolejnego(bron biologiczna ,depopulacja itd)...ten ochydny amerykanski syf jest najbardziej nienawistna i nienawidzona (nie mam na mysli spleczenstwa) qooorwa na tej planecie.....
szybcy i wści...
7 lat temu
już zdążyliście zarobić na badaniach dotyczących tego, jakie Dziecko się po tym urodzi.. Nieźle z tą prędkością zarabiania na chorobach innych..
asdbnm
7 lat temu
tylko nie mowi sie o tym ze ognisko wirusa zika powstalo w brazylii tam gdzie wypuszczono komary GMO
Polak
7 lat temu
Kolejny wymysł Globalistów.Trzeba uważać
ja
7 lat temu
cali zakryci mieliby chodzić wszyscy czy tylko kobiety?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić