Karolina Woźniak| 

Władimir Putin ma swojego dublera? Prezydent Rosji zabrał głos

11

Prezydent Rosji powiedział, że proponowano mu dublera w pierwszych latach XXI wieku, kiedy Rosja toczyła wojnę przeciwko separatystom w Czeczenii. Władimir Putin odbył wtedy kilka podróży w ten region.

Władimir Putin ma swojego dublera? Prezydent Rosji zabrał głos
(youtube.com, Russia Insight)

Już od dłuższego czasu zastanawiano się, czy Władimir Putin wykorzystuje dublerów ze względów bezpieczeństwa. Ale rosyjski przywódca, która sprawuje władzę od 2000 roku przyznał, że nigdy nie podstawiono za niego osoby, która miałby go udawać.

Władimir Putin ma dublera? Prezydent Rosji zabrał głos

To Andrei Vandenko zadał pytanie, czy Władimir Putin ze względów bezpieczeństwa wykorzystuje osobę do siebie podobną. Dziennikarz przyznał, że "podwójny Putin" i "dowody na istnienie dublera Puina" były jednymi z najczęściej wyszukiwanych haseł. W końcu Vandenko zwrócił się do prezydenta Rosji i zapytał: "Czy jest pan prawdziwy?".

Putin potwierdził wówczas, że jest prawdziwy. Zaprzeczył również temu, jakoby kiedykolwiek wykorzystywał osobę podobną do niego. Przyznał jednak, że taki pomysł był poddawany dyskusji między 1999 a 2009 rokiem - "w najtrudniejszym momencie walki z terroryzmem".

Władimir Putin to najdłużej służący rosyjski przywódcą od czasów Józefa Stalina, który w XX wieku rządził Związkiem Radzieckim przez ponad dwie dekady. W styczniu prezydent Rosji zaproponował zmiany w konstytucji. Niektórzy twierdzą, że dzięki temu Putin będzie mógł utrzymać władzę po tym, jak w 2024 roku zakończy się jego czwarta kadencja.

Zobacz także: Zobacz także: Marcin Horała: Władimir Putin wycofał się po stanowczej reakcji Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić