o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Władza burzy kościoły. Wierni vs. armia

Podziel się

Indonezyjska władza złożona głównie z wyznawców islamu nakazała rozbiórkę chrześcijańskich świątyń w prowincji Aceh.

Władza burzy kościoły. Wierni vs. armia
(Reuters/Forum)
bESHkIER

Spłonęły już trzy kościoły, jeden katolicki i dwa protestanckie. Jest też ofiara śmiertelna. Nie zmieniło to nastawienia rządzących, którzy nakazali niszczenie kolejnych małych kościołów. Oficjalnie brakowało pozwoleń na ich budowę. Policja użyła młotów, by zniszczyć niewielkie drewniane konstrukcje. Wierni mogli tylko bezradnie się przyglądać.

Napięcia religijne w zamieszkałym przez mniejszość chrześcijańską rejonie Indonezji są coraz silniejsze. Po tym, jak w Aceh Singkil tłum zniszczył jeden z kościołów, a broniący go zdołali zabić jednego za podpalaczy, na miejsce wysłano armię. Dopiero obecność uspokoiła sytuację a przepędzeni ludzie wrócili do domów.

*Indonezja jest najbardziej ludnym krajem zamieszkałym przez wyznawców islamu. *W lipcu w prowincji Papua, gdzie większość stanowią chrześcijanie, zniszczony został meczet. Aceh jest z kolei jedyną prowincją tego kraju, w której wprowadzono szariat. Było to warunkiem podpisanych w 2005 roku porozumień pokojowych. Zakończyły one trwające wiele lat powstania separatystów.

bESHkIFu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić