Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Włamali się na konto Marka Zuckerberga. Jego hasło było żenujące

28
Podziel się

Założyciel Facebooka jest jedną z wielu znanych osób, które padły ofiarą ataku hakerów na konta społecznościowe. Okazuje się jednak, że Zuckerberg obwiniać może jedynie siebie. Jego hasło nie było najlepiej przemyślane. Brzmiało "dadada"...

Włamali się na konto Marka Zuckerberga. Jego hasło było żenujące
(Getty Images, David Ramos)
bEUPyaUR

Grupa hakerska OurMine Team przejęła w weekend kilka kont Zuckerberga. Włamano się między innymi na jego konto na Pintereście, czyli społecznościowym serwisie do kolekcjonowania zdjęć oraz na mikroblogowego Twittera, gdzie ogłoszono banalne hasło twórcy Facebooka.

Włamanie jest skutkiem wycieku danych z portalu LinkedIn, do którego doszło w zeszłym miesiącu. Hakerzy wykradli wtedy i udostępnili w internecie loginy oraz hasła 164 milionów osób korzystających z portalu. Grupa OurMine odpowiedzialna za ataki pochodzi prawdopodobnie z Arabii Saudyjskiej i rekrutuje się z tamtejszych nastolatków.

bEUPyaUT

Niedługo po publikacji wymierzony w Zuckerberga tweet skasowano. Konto grupy OurMine zostało natomiast zawieszone. W ostatnim czasie ofiarami hakerów padły także konta twitterowe piosenkarki Katy Perry. Z jej profilu hakerzy wysłali wiadomość do rywalki Perry, Taylor Swif, "tęsknię za tobą kochana". Nie mniej ucierpiał aktor Jack Black, który przez hakerów został na kilka godzin "uśmiercony".

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEUPyaVu
KOMENTARZE
(28)
InteligentnaO...
5 lata temu
OurMine włamuje sie na konta słabo zabezpieczone i informuje potem tych ludzi, żeby zmienili swoje postepowanie :) Widze, że Państwo w komentarzach ( średnia wieku 45 ), za bardzo nie rozumie zasad działania internetu i TEJ, tak TEJ grupy hakerskiej :_)
sew
5 lata temu
Naprawdę żenujące? Autor artykułu jest żenujący. Takie hasła są obecnie coraz częściej stosowane. Tzw. siła hasła nie ma żadnego znaczenia, bo jak ktoś będzie chciał to i z takim się rozprawi. Dobre hasło to takie, które łatwo wpisać i które nie jest słowem.
karsen
6 lat temu
Kogo to obchodzi :-/
bEUPyaVv
zas
6 lat temu
Żenujący jest cały ten Zukenberg tak jak jego hasło. Cała jego zasługa to okradzenie kolegów autorów prawdziwych systemu!
M-jak Faceboo...
6 lat temu
=dadada= hasło sobie z polskiej reklamy zgapił,musiał gdzieś na tv reklamę wiedzieć (reklama z pieluszkami) szkoda że nie wybrał:PIS VS PO hakerzy nie dali by rady te hasło złamać!
but
6 lat temu
to smieszna marionetka.
pejsaty Hans
6 lat temu
jak to włamali się na pejssbóka??? co na to naród wybrany?
asd
6 lat temu
Nie da się ustawić takiego hasła jak "dadada". Nie spełnia ono wymogów podczas zakładania konta lub zmiany hasła. Ściema z tym tekstem jak nie wiem co.
yo
6 lat temu
Nie mam FB i mnie to wali nawet jakby mu się włamali na konto kota... Podbijają kliki jedynie takimi artykulikami.
Paweł
6 lat temu
Hehe a sam jakiś czas temu szydził z 4 tysięcy ludzi,. którzy mu przysłali swoje dane. Sam widać jest niewiele mądrzejszy od nich.
.Staroczesna
6 lat temu
po takiej dawce sensacyjnych informacji, teraz zmieni się moje życie...
maxx
6 lat temu
dadada eto kawkaz... :P
Luser
6 lat temu
Bo z chaslami to jest tak. Luser ustawi chaslo proste na przykald "Basia" bo skád ktos mial by wiedzie ze tak ma na imie jego corka. Laser ustawi trudne co w stylu "bA51a" i co 3 mieciáce sie sra i zmienia. A prawdziwy Haker ustawi chaslo proste na porzykald "Basia" ... jak komus bédzie zalezalo to i tak zlamie.
bEUPyaVn
Słaby w uszac...
6 lat temu
Żyda okradli ?? Nieprawdopodobne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić