aktualizacja 

Włamali się na konto Marka Zuckerberga. Jego hasło było żenujące

47

Założyciel Facebooka jest jedną z wielu znanych osób, które padły ofiarą ataku hakerów na konta społecznościowe. Okazuje się jednak, że Zuckerberg obwiniać może jedynie siebie. Jego hasło nie było najlepiej przemyślane. Brzmiało "dadada"...

Włamali się na konto Marka Zuckerberga. Jego hasło było żenujące
(Getty Images, David Ramos)

Grupa hakerska OurMine Team przejęła w weekend kilka kont Zuckerberga. Włamano się między innymi na jego konto na Pintereście, czyli społecznościowym serwisie do kolekcjonowania zdjęć oraz na mikroblogowego Twittera, gdzie ogłoszono banalne hasło twórcy Facebooka.

Włamanie jest skutkiem wycieku danych z portalu LinkedIn, do którego doszło w zeszłym miesiącu. Hakerzy wykradli wtedy i udostępnili w internecie loginy oraz hasła 164 milionów osób korzystających z portalu. Grupa OurMine odpowiedzialna za ataki pochodzi prawdopodobnie z Arabii Saudyjskiej i rekrutuje się z tamtejszych nastolatków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niedługo po publikacji wymierzony w Zuckerberga tweet skasowano. Konto grupy OurMine zostało natomiast zawieszone. W ostatnim czasie ofiarami hakerów padły także konta twitterowe piosenkarki Katy Perry. Z jej profilu hakerzy wysłali wiadomość do rywalki Perry, Taylor Swif, "tęsknię za tobą kochana". Nie mniej ucierpiał aktor Jack Black, który przez hakerów został na kilka godzin "uśmiercony".

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić