Radosław Opas
|

"Wojna jądrowa w 2025 roku". Od razu zginie 100 mln ludzi. Głód zabije kolejnych

235 reakcji
0
0
235
Podziel się

W wyniku wojny jądrowej zginie 100 mln ludzi, a kolejne miliony zabije globalna fala głodu. Konflikt atomowy jest możliwy między dwoma skłóconymi państwami, które dysponują bronią jądrową: Indiami i Pakistanem. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili symulację wojny jądrowej, która miałaby wybuchnąć w 2025 roku.

"Wojna jądrowa w 2025 roku". Od razu zginie 100 mln ludzi. Głód zabije kolejnych
(iStock.com, RomoloTavani)

Opublikowany właśnie model wojny jądrowej stworzyli naukowcy z Uniwersytet Rutgersa w stanie New Jersey. Według nich konflikt zbrojny między Indiami i Pakistanem rozpocznie się od ataku bojowników na parlament Indii. Zginąć mieliby wtedy najważniejsi przywódcy kraju. Władze w New Delhi w odwecie wysyłają wojska do części Kaszmiru kontrolowanego przez Pakistan.

Spustoszenie na świecie wywoła broń nuklearna. Na próbę opanowania Kaszmiru, dowódcy wojskowi Pakistanu użyją śmiercionośnych bomb jądrowych, których wybuch wyśle do atmosfery nawet 36 milionów ton gęstego, czarnego dymu. Poza milionami zabitych cywili na dużej części globu powstać miałoby ochłodzenie niespotykane od epoki lodowcowej. Amerykanie wyliczyli, że średnia temperatura spadłaby od 2 do 5 stopni Celsjusza, skutki wojny jądrowej zmniejszyłyby o nawet 35 procent ilość światła słonecznego, które dociera do powierzchni Ziemi.

Zginąć może nawet 100 mln ludzi. Tak ogromne straty Amerykanie szacują tylko w pierwszym momencie konfliktu jądrowego. Na skutek drastycznej zmiany klimatu na świecie zapanować miałby ogromny głód, który zabijałby kolejne miliony ludzi. Globalne niedobory żywności utrzymywałyby się nawet przez dekadę.

Mam nadzieję, że dzięki naszej pracy ludzie uświadomią sobie, że nie można używać broni nuklearnej, są to bronie masowego ludobójstwa – powiedział Alan Robock, profesor nauk o środowisku na Uniwersytecie Rutgersa.

Konflikt pomiędzy Indiami a Pakistanem trwa od dawna. W swojej historii oba kraje mają na koncie wiele wojen o terytorium Kaszmiru. Oba państwa szybko rozbudowują też swoje arsenały atomowe. Obecnie każdy z nich ma do dyspozycji około 150 głowic nuklearnych, a liczba ta do 2025 roku wzrośnie do ponad 200 - piszą naukowcy z USA w "Science Advances".

Niestety symulacja wpisuje się w obecną sytuację, ponieważ Indie i Pakistan pozostają w konflikcie o Kaszmir, a co miesiąc można przeczytać o ludziach umierających wzdłuż granicy - dodał Alan Robock.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

235
0
0
KOMENTARZE
(235)
pafel70
4 miesiące temu
słabo, mam ortopedę na 2027r
fiz
4 miesiące temu
Tak szybko nie zginą. Raczej będą umierać w męczarniach przez napromieniowanie
Miras
4 miesiące temu
Moje motto: OSTATNI Z RODU - nie będę dostarczał potomków na zabijanie.
kolka watrobo...
4 miesiące temu
Ludzie nie maja NIC a NIC do gadania bo NIKT z Ludzmi sie Nigdy nie liczyl nie liczy dzis i jutro liczyl sie nie bedzie a o wszyskim decyduja PRZYWODCY Panstw i to od nich nalezy wymagac ZERTYFIKATOW Zdrowia PSYCHICZNEGO najlpiej takiej jakosci jak wymaga sie od Kandydatow do Akademi dla Oficerow WYWIADU jakim moze sie wylegitymowac tylko JEDEN Przywodca Panstw a byly Pulkownik KGB na Rezydenturze w Dresden w bylych DDR-ach. Nie moze byc bezpiuecznie w swiecie jak mamy taka sytuacje co ukazal Der Spiegel w jednym z ostanich numerow pokazujac 3 przywodcow i charakteryzujac ich jako. Fanatyk religijny ( Islam)-W Goracej Wodzie KOMPANY-NIEOBLICZALNY a dotyczylo to Przywodcow Iranu-Arabii Saudyjskiej - USA.O Operatora Zurawia wiezowego wymagamy badan psychiatrycznych ale od Prezydenta Panstwa to juz nie. Ale jak Operator Zurawia zrobi bald to najwyzej zwali sie na ziemie i Kogos zmiecie na Ziemii ale jak Przywodca panstwa zrobi bald to tak jak w wyzej opisanych sytuacjach smierc poniesie
Truth
4 miesiące temu
No to dwie pieczenie na jednym ogniu : > 100mln ciapoludów mniej i problem globalnego ocieplenia znika. Dlaczego dopiero w 2025? Mosad ma wolne do tego czasu czy co?
Najnowsze komentarze (235)
PRAWDZIWY
15 godz. temu
Ta JASNe wogøle to się nie zdarzy ponieważ skoro AMERYKAŃSCY naukowcy to dlaczego usa chce tyle rzeczy naukowych PRZEPROWADZIĆ 👉🏻
A
4 miesiące temu
Jak ginąć od atomu to w epicentrum.
Pk
4 miesiące temu
No to problem globalnego ocieplenia się rozwiąże.
tak
4 miesiące temu
Ale to tylko amerykanie i żydzi. Nawarzyli sobie piwa to niech piją
LoL
4 miesiące temu
Totalna bzdura sianie paniki by zarządzać akcjami ludziom wpajać wiarę bo się kończy czas. Do tego podwyższanie cen żywności brak rąk do pracy to wszystko świadczy o tym by straszyć i straszyć by świat całkiem ogłupiaj i dążył do samo zagłady wśród ludności cywilnej bo to jest budulec obecnego systemu. Więc życzę wam powodzenia w armagedonie ;-)
brak wojny
4 miesiące temu
a są bomby bez promenowania a i ta wojna nie wybuchnie , ale ktoś musi prowadzić badania naukowe , zawsze praca jest
Mikel
4 miesiące temu
Osobiście uważam że w taki bombardowaniu zginie znacznie więcej osób cała środkowa Europa i USA zostają zasiane głowicami . Kurde sama Polska ma ok 35mln populacji XD
nik
4 miesiące temu
a kiedy pozostałe 8 miliardów
Gnoom
4 miesiące temu
To o jakieś 5 miliardów za mało.
Azor
4 miesiące temu
I będzie pięknie jak na Masie - pojakiego grzyba kolonizować czerwoną planete skoro tu naziemi ma być taksamo, a kolaborańci z kosmosu zaoszczędża na uzbrojeniu.
Do bani
4 miesiące temu
A ja mysle że to będzie USA oni wszystko maca i wywołują wojny.
Ja
4 miesiące temu
A
zarobiony
4 miesiące temu
Bomby atomowe- i globalne ocieplenie załatwione i przeludnienie też. Proste? Genialne ;-)
tt
4 miesiące temu
a niech wszyscy na caly swiat wala itak nedza z bida poco zyc szkoda sie meczyc
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić