Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Wojna prezydentów. Obama jednak nie puścił obelg płazem

33
Podziel się:

Barack Obama odwołał spotkanie z kontrowersyjnym prezydentem Filipin. Powodem była wcześniejsza wypowiedź Rodrigo Duterte, który w niewybrednych słowach mówił o amerykańskim prezydencie.

Wojna prezydentów. Obama jednak nie puścił obelg płazem
(Saul LOEB MANMAN DEJETO / AFP)

Obama miał spotkać się z Duterte na szczycie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej. W jednej z wypowiedzi potwierdził, że poruszy temat praw człowieka i bezprawnych morderstw, do których filipiński prezydent ma inspirować bojówki w ramach oczyszczania kraju z przestępczości narkotykowej. W odpowiedzi Duterte powiedział, że jeśli to nastąpi, "sk** Obamę wyzwie na forum publicznym". Dodał jeszcze, że "będą się tarzać w błocie jak dwie świnie", jeśli poruszy ten temat.

Obama początkowo spokojnie zareagował na te słowa. Ponoć poprosił swoich pracowników, by wybadali sytuację, czy możliwa jest konstruktywna, produktywna rozmowa. Najwyraźniej raport przyniósł odpowiedź negatywną, ponieważ jeszcze tego samego dnia spotkanie odwołano. Zamiast z Duterte Obama wyznaczył spotkanie z prezydent Korei Południowej, Park Geun-hye.

Od 30 czerwca 2016 roku na Filipinach zamordowano 2400 osób związanych z narkotykami. Czystki zarządzone zostały przez prezydenta Duterte, który wielokrotnie zaznaczał, że "kampania przeciwko narkotykom będzie trwać, dopóki nie zginie ostatni diler, ostatni producent".

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(33)
Martian
6 lat temu
Te same Lewe dzialania co w Europie wschod zachod-zachod wschod(Przemyt ,Zlodziejstwo,Klamstwo,Manipulacja)itd...Nie smial bym sie tak bo Polacy w tym fachu nie lepsi..
pislam
6 lat temu
i gosc ma racje palic na stosie dilerow i pisowco wheheh
Wirus
6 lat temu
Ze niby co, klamstwo bylo to?
Piter
6 lat temu
USA powinny natychmiast wycofać swoją pomoc finansową i gospodarczą dla tych małp.
on
6 lat temu
porządek musi być tak uważa prezydent Filipin i słusznie co do metod można by dyskutować ale cel słuszny , stanowcza reakcja i kilka aspektów sprawy załatwione ,trudno popierać i trudno nie zgadzać się ,że temat należy załatwić,a Prezydent Obama ma prawo się nie zgadzać i nie rozmawiać ale nic więcej nie może.
berti
6 lat temu
na Bialorusi 20 lat temu tak zniszczono mafie i przestepczość zorganizowaną. metoda sprawdzona, choc kontrowersyjna. Mafia Państwowa za mafie przestepcze. .... Co lepsze?... Uważam, że na przykładzie białoruskim widać, że mafiia Panstwowa lepsza. i to nie jest żart .
awea
6 lat temu
największym producentem narkotyków na świecie jest CIA
wsx
6 lat temu
pier*olo*y clickbait
swindemunde
6 lat temu
Na Filipinach mieszkają katolicy oni są wspaniali , gorzej jest z Jankesami doją tych biednych i puszczają ich w skarpetkach Polska ma pecha bo ma tych zwierzchników coraz głupszych klęczą przed tymi amerykusami i skomlą żeby pan rzucił ochłap . To jakaś kara boża że trafiają się nam tacy bez jaj i charakteru.
gość.
6 lat temu
I co ? Może Obama w ramach demokracji i praw człowieka zrobi następną "rozpierduchę" na Filipinach? Wystarczy już tej demokracji, w Syrii, Egipcie,itd.mamy to co mamy, następni nachodźcy w Europie nam niepotrzebni.
zeb
6 lat temu
nie zaprzeczył że nie jest, jest jedynie oburzony ujawnieniem faktów
ang.
6 lat temu
czy ktos mi wyjasni co to znaczy "bezprawne morderstwo? Czy mordowanie z nakazu jedynych obroncow demokracji jest dozwolone?
jolka 2
6 lat temu
Popieram Filipiny , tak ma być. To powinno się w Polsce zrobić.Obama to dopiero bandyta.
zoro
6 lat temu
ameryka jest gorsza od prezydenta filipin bo ameryka by chiała całym swiatem rządzic
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić