o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Muller
|

Wołanie o pomoc w strojach z Zary. Pracownicy piszą do klientów

106
Podziel się

Klienci sklepów znanej sieci sklepów z ubraniami znaleźli w nowych ubraniach wiadomości z wołaniem o pomoc.

Wołanie o pomoc w strojach z Zary. Pracownicy piszą do klientów
(iStock.com)
bESPAbsR

Według Associated Press, kupujący w Zarze w Stambule w kieszeniach nowych ubrań odkryli dramatyczne wiadomości. Autorzy odręcznie spisanych listów tłumaczą, że nikt im nie zapłacił za produkcję strojów.

Zrobiłem tę bluzkę, którą właśnie chcesz kupić, ale nikt mi za nią nie zapłacił - informacje tej treści miały znaleźć się w przesłaniu do klientów Zary.

Z wiadomości dla kupujących wynika, że o pomoc proszą pracownicy fabryki firmy Bravo Tekstil, pracujący dla korporacji Inditex, właścicieli Zary. Podwykonawca szyjący m.in. także dla marek Mango i Next, w ciągu jednego dnia zamknął swój zakład pozostawiając pracowników na lodzie. Kierownictwo jest im winne niewypłacone pensje za trzy miesiące i pieniądze za rozwiązane przedwcześnie umowy.

bESPAbsT

Nasz szef odmówił wypłacenia należnych nam pieniędzy zarobionych na produkcji ubrań dla każdej z tych marek. Wierzyciele zajęli sprzęt fabryki a prezes zniknął z naszymi pensjami - tłumaczą na stronie prowadzonej przez siebie kampanii.

*Hiszpańska sieć sklepów już wcześniej miał problemy. *Jak czytamy w "The Independent", jej prawnicy musieli zmierzyć się z oskarżeniami o zanieczyszczenie środowiska, okradanie młodych projektantów i zamykanie oczu na złe warunki pracy w fabrykach. Szefów Zary oskarżano nawet o zatrudnianie dzieci i wykorzystywanie nastoletnich imigrantów z Syrii.

Zobacz także: Zobacz także: Jedna z oznak, że koszulka jest dobrej jakości

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESPAbtu
KOMENTARZE
(106)
mj
4 lata temu
..a ja swiadomie bojkotuje produkty z zary i namawiam do tego wszystkich znajomych,biedna male dzieci w dzien na stolach szyja na maszynach 14 godzin a w nocy spia pod tymi stolami,na yt jest bardzo dobry film o tej calej korporacji,ktory odslania kulisy tego zarowego biznesu
ohyda
4 lata temu
Nie cierpię ciuchów z Zary. Są okropne, brzydko skrojone, fatalnej jakości materiały, wszędzie nitki się ciągną, pruje się coś a kosztują dużo. Lepiej kupić już ciuch w Pepco, przynajmniej bawełna dobrej jakości albo na bazarku. Okropieństwo w tej Zarze i bezguście. To że coś podobnego noszą kobiety na wybiegu nie znaczy że nadaje się to dla szarego człowieka aby wyjść na co dzień. Raczej na karnawał;P
SAd
4 lata temu
nigdy więcej tego nie kupie
bESPAbtv
osch
4 lata temu
ZARA. Kapitalisci ze Szwecji.Prawica.Same .szmaty.zara zara rewulucja
hero
4 lata temu
Wytropić i zutylizować.
Małgośka.
4 lata temu
Babciu Ewo - WTRZEŹWIEJTA GŁUPIA STARUCHO !!!
Era
4 lata temu
Klienci zary przyczyniacie się do ludzkiego nieszczescia, nie dla produktów gdzie ma miejsce wyzysk Nie dla zary
Molly
4 lata temu
Ja też już przestałam kupować. Trochę badziewna kolekcja. Wszystko jest takie workowate i sztywne.
Marek
4 lata temu
Winny jest Kaczyński!!!
pozdrawiam ta...
4 lata temu
A wpolsce też płaca na czas hahaaaaaa.
back
4 lata temu
Pluj na kapitalizm nie kupuj od koncernów...
bez doktoratu
4 lata temu
To że ktoś doktorat zrobił nie oznacza, że jest lepszy od tego, co nie zrobił; a skąd wiesz, z jakimi tytułami pracują w Lidlu? Zresztą jakie ma znaczenie tytuł, skoro płaca jest za pracę, tam też ciężko pracują, poza tym też są potrzebni ludzie do pracy sprzedawcy, która wcale nie musi być gorsza, ważne, że jest uczciwa.
Fffg
4 lata temu
Wstyd i obluda
bESPAbtn
doubt
4 lata temu
Mhm...i napisał to po angielsku niepiśmienny dzieciak z Bangladeszu...ktoś widział te kartki w ogóle, czy to "urban legend"? A może to jakaś akcja "lewej" strony?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić