Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

Wolne od szkoły w 2017 r.

14
Podziel się:

Nowy rok już za pasem, dlatego przestawiamy wam harmonogram dni wolnych, które w 2017 r. przysługują uczniom. Sprawdźcie także, w jakim terminie ferie zimowe wypadną w waszym województwie.

Szkoła
Szkoła (WP.PL)

Najbliższą okazję do laby uczniowie będą mieli 6 stycznia. Święto Trzech Króli wypada w piątek, co oznacza przedłużenie weekendu. Zresztą w przyszłym roku okazji do ucieczki od budy nie zabraknie.

13-18 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna, w tym Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.
1 maja - Święto Pracy (poniedziałek)
2 maja - najprawdopodobniej również wolny w wielu szkołach (wtorek)
3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja (środa)
15 czerwca - Boże Ciało (czwartek)

1 listopada - Wszystkich Świętych (środa).
25 grudnia - I dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek)
26 grudnia - II dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek)

Ferie zimowe odbywają się w Polsce w czterech turach. Najwcześniej odpoczynek rozpoczną uczniowie 5 województw: pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tam ferie potrwają od 16.01 do 29.01.

Następnie przerwę od szkoły będą mieli uczniowie:

- podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (23.01 - 05.02)
- lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego (30.01 - 12.02)
- zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego (13.02 - 26.02)

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
hlacia
6 lat temu
jak wy czytacie?jest mazowieckie,ostatnie
Bujda
6 lat temu
"Nowy rok już za pasem, dlatego przestawiamy wam harmonogram dni wolnych, które w 2017 r. przysługują uczniom." Tak napisał autor. I ja zrozumiałam, że zwraca się do uczniów. Dlatego nie razi mnie słowo "buda". A nauczyciele mają jeszcze dyżury, na które rodzice mogą zapisać swoje dzieci.
nauczycielka ...
6 lat temu
Czegoś tu nie rozumiem.Czyżby 6 stycznia czy poniedziałek wielkanocny, Boże Ciało czy 1 i 3 maja albo Wszystkich Świętch reszta Polaków była w pracy.Bo wygląda na to że tylko nauczyciele mają dzień wolny od pracy.Natomiast 2 maj jeśli będzie wolny dla nauczcieli to albo odpracują ten dzień ,albo będą urlopowani.Pracuję jako nauczycielka w przedszkolu i każdy dzień w czasie ferii zimowych pracuję .Chce zostać w domu muszę wypisać urlop wypoczynkowy.Tak jest również w czasie wakacji-lipiec czy sierpień.Wypisuję urlop i wtedy mam wolne jak każdy .
Pracownik
6 lat temu
Wy lepiej napiszcie kiedy od pracy będę miał wolne...
nauczyciel
6 lat temu
Proszę nie pisać, ani nie mówić, że wtedy, gdy uczniowie mają wolne, to nauczyciele również, bo to ściema. Poza tym zawsze można się przekwalifikować i zostać nauczycielem :)
rachmistrz
6 lat temu
No tak wolne e szkole ( czytaj patrzcie ludziska nauczyciel nie pracuje a reszta tak) Dla ścisłości : 6 stycznia ,Wielkanoc , Poniedziałek Wielkanocny 1 maja - Święto Pracy (poniedziałek) 2 maja - najprawdopodobniej również wolny w wielu szkołach (wtorek) 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja (środa) 15 czerwca - Boże Ciało (czwartek)1 listopada - Wszystkich Świętych (środa). 25 grudnia - I dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek) 26 grudnia - II dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek) te święta mają WSZYSCY!!! Ferie nie 14dni tylko 10 bo 4 z nich to soboty i niedziele. . Nie twierdze ,że nauczyciele nie maja więcej wolnego . Ale liczenie im świąt sobót niedziel jako dodatkowe wolne to typowa manipulacja "pod publiczkę" Dodam ,że pracownik może odebrać sobie wybrać dni urlopu i odebrać wolne za święto przypadające w sobotę czy niedziele - to jego dodatkowe przeniesione wolne. Ale nie! każdy powie ,że ma 26 dni urlopu ( oczywiście nie wliczy tu sobót i niedziel)
G.
6 lat temu
a kiedy ferię mazowieckiego?
mx
6 lat temu
Autorku, a gdzie woj. mazowieckie!?
Iwona
6 lat temu
A mazowieckie nie ma ferii?!
keiner50
6 lat temu
A gdzie mazowieckie.?
Julka
6 lat temu
”Wolne od budy” - kto to pisał ?
dawny uczeń
6 lat temu
A w województwie mazowieckim ferii nie będzie??? ODWOŁANE???
Pawelos
6 lat temu
W ustępie odnośnie ferii zimowych zabrakło województwa mazowieckiego, które ma ferie w ostatniej turze, tj. od 13-26 lutego.
młody
6 lat temu
No i zacznie się plucie na nauczycieli ile to mają wolnego a tylko 18 godzin w etacie,ferie,wakacje i jeszcze im za to płacą a te hieny jeszcze chcą więcej kasy-żenada
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić