Wpadka Facebooka. Przez pomyłkę postawił Filipiny w stan wojny

1
Podziel się:

Serwis społecznościowy chciał uświetnić Dzień Niepodległości Filipin. Jednak baner, który stworzył na tę okoliczność, wywołał falę krytyki internautów.

Wpadka Facebooka. Przez pomyłkę postawił Filipiny w stan wojny
(Facebook.com, Oficjalna strona/Facebook)

Republika Filipin obchodziła narodowe święto 12 czerwca. Kraj wspomina w ten dzień uwolnienie się w 1898 roku spod panowania Hiszpanii. Facebook chciał zrobić ukłon w stronę mieszkańców tego wyspiarskiego kraju i opublikował specjalny baner do dzielenia się nim w serwisie i wymiany pozdrowień. Jednak ktoś nie odrobił lekcji i zamieścił na grafice odwróconą flagę Filipin.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według filipińskiego prawa, odwrócona flaga oznacza stan wojny. Gdy tylko źle narysowany symbol pojawił się na facebookowych tablicach, niektórzy internauci z Fillipin wyłapali pomyłkę. W licznych postach prosili o natychmiastową korektę i przeprosiny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

* Spostrzegawczy Filipińczycy narzekali na brak znajomości podstawowych faktów na temat swego kraju.* Było im przykro z powodu zauważenia błędu tylko przez niewielu użytkowników i późnego wskazania Facebookowi pomyłki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Facebook musiał przeprosić. W oświadczeniu serwis napisał:

To było niezamierzone i jest nam przykro. Dbamy o społeczność na Filipinach i w staraniach o łączenie ludzi w Dniu Niepodległości popełniliśmy błąd.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić