aktualizacja 

Wpadka Miedwiediewa. Krym nie jest dostatecznie rosyjski?

0

Internauci w Rosji od kilkunastu godzin zastanawiają się, co ich premier mógł mieć na myśli. Jego wpis na Twitterze sugerował, że półwysep do tej pory nie był całkowicie rosyjski. Post szybko zniknął, po czym pojawił się w zmienionej formie.

Wpadka Miedwiediewa. Krym nie jest dostatecznie rosyjski?
(The Russian Government)

Premier wybrał się na Krym w towarzystwie Władimira Putina. Celem wizyty była kontrola postępów prac nad nowym mostem łączącym brzegi cieśniny Kerczeńskiej. Ten 19-kilometrowy kolos jest potrzebny Rosjanom do przejęcia całkowitej kontroli nad zaanektowanym półwyspem. O budowie Miedwiediew wspominał na Twitterze.

Krymski most połączy półwysep z Rosją i Krym ostatecznie będzie nasz - napisał premier rosyjskiego rządu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obecnie wpis ma inny wydźwięk. Jak podaje TVN24, portal Radia Swoboda zauważył komentarze na temat oryginalnego tweeta. Według rozgłośni "wpis wywołał zaskoczenie i sarkastyczne komentarze". Z kolei portal ukraińskiej agencji Liga zażartował: "Po kilku godzinach od publikacji niejednoznacznego wpisu na Twitterze pojawił się wariant politycznie poprawny". Zaś Echo Moskwy oceniła zmianę wpisu za znak, że premier podaje w wątpliwość status półwyspu.

Most Krymski połączy półwysep z resztą kraju - czytamy w ostatecznym wpisie Miedwiediewa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przeprawa ma być otwarta w grudniu 2018 r. Jak podało TVP Info, ministerstwo spraw zagranicznychspraw zagranicznych Ukrainy zapowiedziało, że wyśle do Moskwy notę protestacyjną w związku z wizytą prezydenta i premiera Rosji na Krymie.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić