o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wpadka Szwedów. Pracownicy sklepu jak terroryści z ISIS

Podziel się

Niewinna kampania charytatywna sieci sklepów spożywczych niechcący wmieszała Szwedów w świat radykalnych islamistów z ISIS.

Wpadka Szwedów. Pracownicy sklepu jak terroryści z ISIS
(wikimeida/o2.pl)
bDUGMBSJ

*Podniesiony palec prawej ręki skierowany ku niebu to gest wykonywany m.in. przy odmawianiu taszahhudu, części obowiązkowej modlitwy muzułmanów nazywanej salat. *Najzwyczajniej w świecie symbolizuje on wiarę. Niestety ostatnio ów gest kojarzy się ze skrzywionym przekazem religii w wykonaniu terrorystów z ISIS. Tabloidy chętnie nazywają go "gestem dżihadu", co samo w sobie jest nadużyciem.

Tymczasem pracownicy sieci spożywczej ICA Maxi w szwedzkim Hässleholm prostując do zdjęcia palec wskazujący prawej dłoni chcieli tylko pokazać, że oddali 1 proc. dziennego utargu i 1 proc. ze sprzedaży ciastek na rzecz fundacji charytatywnej Frida Kvinnojour.

bDUGMBSL

Skoro czepiano się z tego powodu Baracka Obamy, sklepikarzom ze Szwecji nie mogło się upiec. Przewrażliwieni klienci ICA Maxi poskarżyli się, że sklep wspiera terrorystów. Agresywne wpisy na Facebooku ściągnęły nawet uwagę lokalnych mediów. Artykuł o "wpadce" w gazecie "Kvällsposten" zadziałał na korzyść sklepu i ostatecznie pomógł im zebrać 80 tys. szwedzki koron (36 tys. zł).

Gest na zdjęciu głównym jest wykonywany palcem lewej dłoni. Nie ryzykujemy.

bDUGMBTm
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić