aktualizacja 

Wraca moda na działki wśród młodych

32

Coraz więcej mieszkańców dużych miast pragnie mieć własny kawałek ziemi na podlaskich wsiach.

Wraca moda na działki wśród młodych
(Wikimedia Commons CC0)

Szczególnym powodzeniem cieszą się urokliwe tereny nad Narwią i Pisą. Według "Rzeczpospolitej" nabywcy działek na Podlasiu to najczęściej osoby mieszkające na stałe w Warszawie. Ceny tamtejszych gruntów są wyjątkowo atrakcyjne - zakup położonej nad rzeką ziemi z domem wymaga kapitału o wysokości minimum 80 tysięcy złotych.

Z kolei niezabudowana działka nad wodą kosztuje od 30 do 50 tysięcy złotych. Według Moniki Witkowskiej, dyrektor oddziału agencji Północ Nieruchomości w Łomży, osoby poszukujące malowniczych terenów na Podlasiu nie spieszą się z kupnem, przeglądają oferty bez pośpiechu, czekając na tę najbardziej atrakcyjną. Często nabywców szybciej znajdują nieco droższe działki, położone na wyjątkowo urokliwych terenach.

Bardzo popularne są nieruchomości rekreacyjne blisko miejscowości wypoczynkowych, których na Podlasiu nie brakuje. Wiele ofert można znaleźć na przykład na obrzeżach Augustowa. Metr najdroższych działek, położonych kilka kilometrów od miasta, kosztuje nawet kilkaset złotych - powiedział "Rzeczpospolitej" Emil Chrzanowski, ekspert Emmerson Realty.

Moda na wyjazdy na działki powraca wśród młodszej części społeczeństwa. Eksperci podkreślają że ten trend szybko nie minie. Tym bardziej, że ceny są atrakcyjne. Obecnie zakup ziemi na Podlasiu jest dobrą inwestycją, ponieważ tamtejszy rozwój turystyczny gwarantuje szybkie podniesienie wartości działek rekreacyjnych. Nieruchomości z własną linią brzegową lub rolne, których status może zostać zmieniony, w ciągu kilku lat mogą zwiększyć swoją cenę o 20-30 procent.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić