Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wrzuciła to zdjęcie do sieci. Trafiła na 10 lat do więzienia

35
Podziel się:

Caitlin Adams umieściła w internecie na wpół rozebraną fotografię, na której trzyma między nogami karabin AK-47. Wkrótce potem okazało się, że należała do gangu handlującego nielegalną bronią. Prawdopodobnie to ta fotografia naprowadziła śledczych na trop. Trzeba uważać, co zamieszcza się w internecie…

Wrzuciła to zdjęcie do sieci. Trafiła na 10 lat do więzienia
(Metropolitan Police)

*25-letnia Adams następne 10 lat swojego życia spędzi za kratkami. *Caitlin pełniła rolę kuriera, zabierała tzw. zdezaktywowaną broń palną (pozbawioną możliwości strzelania) od swojego chłopaka i zanosiła do warsztatu, gdzie pistolety i karabiny były odpowiednio modyfikowane. Tak „poprawiona” broń trafiała na ulice Londynu.

(na fot. chłopak Adams)

Właścicielem i jednym z członków gangu był niejaki Bart Pawlowski, były żołnierz. Polak ze swoim wspólnikiem zamieniał karabiny i pistolety w broń normalnie strzelającą. Podczas nalotu policjanci odkryli, że w warsztacie poddano obróbce ponad 40 sztuk broni palnej, w tym kilka AK-47. Na miejscu zostało zaledwie 8 z 40 sztuk. Policji nie udało się ustalić, do kogo trafiły brakujące egzemplarze.

(na fot. Bart Pawlowski)

Łącznie zostało skazanych pięciu członków gangu. Sędzia Graham Arran, który wydał wyrok, napisał w uzasadnieniu:

Spisek był w istocie bardzo prosty. Chodziło o nabywanie zdezaktywowanej broni palnej, która jest legalna, a następnie jej reaktywację. Takie zachowanie jest prawnie zakazane. Oskarżeni po przerobieniu broni, nagrywali film, na którym strzelali ze swoich przeróbek. To miał być materiał promocyjny ich wyrobów.

Według prowadzącego śledztwo detektywa było to skomplikowane i żmudne postępowanie. Nad sprawą pracowało równolegle kilka zespołów, które ściśle ze sobą współpracowały.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
konkretny
7 lat temu
"zadasz sie z czarnym i los twój marny"
agno
7 lat temu
ale sex z małpą????
mort
7 lat temu
10 to powinna dostać za mezalians z tym nigrem
Beny
7 lat temu
"Trzeba uważać, co zamieszcza się w internecie…" Interesujący punkt widzenia!
seether
7 lat temu
Szkoda dziewczyny !!!! Od razu widać ,że lubi ''mambo chłopaków'' . Myślę ,że dlatego włożyła sobie między uda ''AK-47":):):):):)
dolar
7 lat temu
Bart Pawlowski nie ma pseudonimu Messi? heheh
sss
7 lat temu
IQ małpy =10 lat !!!
zielonomitu
7 lat temu
Obywatel ma prawo dostać kulkę, władza ma prawo te kulki dostarczać...
LOL
7 lat temu
Inwigilacja. Komitet Obrony Darmozjadów powinien wyjść na ulice w USA i zaprotestować przeciwko zamachowi na demokracje w tym kraju.
The Ska
7 lat temu
Straszna ineigilacja internetu w UK,czy KOD juz sie zbiera w zwiazku z tym?
polak
7 lat temu
tak zabierajcie bron polakom,tym czasem muzulmanie sie zbroja
kk
7 lat temu
Bardzo ładne ubranko ma pani ze zdjęcia.
kraken
7 lat temu
Taaaa...a za 2 lata,okazed sie,ze karanin to tylko atrapa.ktora mzna kupic na kazdym straganie,za "suuuuszby',koniecznie chcialy sie wykazac,wiec ubrali dziwczyne w handel bronia...ZALOZY SIE KTOS????
taboret
7 lat temu
no co za kozaki.. wezmą gnata, zrobią groźną minę i walną zdjęcie bo tacy z nich twardziele tylko potrzebują w internecie potwierdzenia jacy są cool
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić