Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wszechpolak na Wyspach Nonsensu

18
Podziel się:

Lider Młodzieży Wszechpolskiej żąda, żeby wszyscy dostosowali się do jego poglądów. Zapomina, że kiedyś może przyjść ktoś, kto zmusi go do wyznawania dokładnie przeciwnych. I to nie będzie przyjemne.

Wszechpolak na Wyspach Nonsensu
(Forum, Anatol Chomicz)

Pan Mateusz Bożydar Marzoch (dla uproszczenia nazwijmy go dalej Bożydarem, bo młody i ładny, wypisz wymaluj – dar z Niebios) jest wysokiej rangi feldfeblem Młodzieży Wszechpolskiej. To taka organizacja, która w latach 30. zajmowała się chlastaniem żydowskich studentek żyletkami po twarzy (true story), a 10 lat temu dostarczaniem niedouczonych kadr do ministerstwa kierowanego przez Romana Giertycha.

Atrakcyjny Bożydar udzielił wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”, w którym wykłada wizję polityczną swojego ugrupowania. Wizja ta jest dość prosta i da się ją streścić w słowach „Macie żyć jak my”. Podobna jest do wizji naszej aktualnej władzy, tyle że aktualna władza przynajmniej udaje, że jakieś tam alternatywne modele dopuszcza. Bożydar nie. Młody człowiek, choć atrakcyjny, opowiada niesamowite dyrdymały. Na szczęście, szczerze przyznaje się, że książek nie czyta.

W słynnej serii komiksów o Tytusie i jego przyjaciołach pojawił się kiedyś odcinek, w którym harcerze wylądowali na Wyspach Nonsensu. Każda z wysp miała swoją cechę charakterystyczną, sprowadzającą się do ogólnospołecznego przymusu. Na wyspie sportowców wszyscy musieli biegać i skakać. Na wyspie palaczy – non stop jarać szlugi.

Nieoczytany, choć atrakcyjny Bożydar, chciałby zamienić Polskę w taką Wyspę Nonsensu, w której każdy musiałby zawiązać małżeńskie stadło (byle z przedstawicielem własnej rasy), mieć dzieci, chadzać do kościoła, walczyć z wolnością słowa, sztuki, prawami obywatelskimi i – last but not least – mieć narodowe poglądy („j e s z c z e ich nie narzucamy”, chwali się). Demokracja to wola narodu, mówi, a nie „uginanie kolan przed mniejszościami”.

Bożydara nie da się przekonać racjonalnymi argumentami, bo nie czyta. Może jednak uda się przekonać nieracjonalnymi? A gdybyśmy to my zafundowali im jakieś Wyspy Nonsensu? Bożydar musiałby zacząć dzień od gejowskiej parady, rzecz jasna – z obowiązkowym piórkiem w pupie. Potem eskortowanie kobiet do kliniki aborcyjnej. Po obiedzie znieważanie Pana Boga i wszystkich świętych. Następnie opieka nad dziećmi na romskim koczowisku i demonstracja na rzecz przyjęcia wszystkich uchodźców, którzy mają ochotę przyjechać do Polski. A na koniec musiałby, ekhem, ugiąć kolana przed przedstawicielami pewnej mniejszości.

A może jednak zamiast wymyślać dla siebie Wyspy Nonsensu, pozwolimy sobie na wspólne i zgodne życie w jednym, wspólnym kraju? Papcio Chmiel ma już 90 lat, jego wizja mogłaby się wreszcie zdezaktualizować.

*felieton zawiera lokowanie odwróconego seksizmu i erotycznego uprzedmiotowienia mężczyzny

Autor: Michał Zygmunt

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Neu2.freets3....
6 lat temu
Jakoś tak się składa, że to przedstawiciele pewnego narodu wszędzie mieszają. Pod pozorem różnego rodzaju protesty i marsze, ale nikt nie osiąga korzyście, tyko oni. Geszeft się liczy. A ludziska słyszą tylko, że to Polacy, Niemcy, Francuzi itp, nie że to ci co tu widzę ziemię obiecaną Polin. Ludzie mają tego dość, a pejsy kąsają, jak mogą.
Neu2.freets3....
6 lat temu
Jakoś tak się składa, że to przedstawiciele pewnego narodu wszędzie mieszają. Pod pozorem różnego rodzaju protesty i marsze, ale nikt nie osiąga korzyście, tyko oni. Geszeft się liczy. A ludziska słyszą tylko, że to Polacy, Niemcy, Francuzi itp, nie że to ci co tu widzę ziemię obiecaną Polin. Ludzie mają tego dość, a pejsy kąsają, jak mogą.
Człowiek-Pola...
6 lat temu
Ciąg dalszy propagandy , która ma Nas podzielić trwa ! Zobaczcie co się dzieję ? jakie tematy Nas poróżniają ? poglądy polityczne , poglądy religijne a tworzymy jeden Naród !!! zastanówmy się co jest dla Nas ważne a Nie będą nami wstanie manipulować !!! Tu się urodziłem tu mieszkam i tu chce pozostać na zawsze ,Polacy Słowianie Mamy Swą Kulturę i Nadszedł Czas , że musimy jej chronić bo wyginiemy jak Indianie ! chce poznać prawdę o którą walczyli Nasi Przodkowie i nikt nie będzie mi mówił kto jest mi obcy kogo mam szanować i za co , Bo Ja to Wiemy Mam to we krwi odziedziczyłem w genach. Gdyby Historie pisali Bohaterowie a Nie Ci co ich zamordowali Prawda dawno wyszła by na jaw . Mam Nadzieję , że znowu wszyscy razem się połączymy my rodacy bo Prawda łączy ludzi i odrzucimy wszelkie podziały i nadając prawdziwy Sens Życia . Niech Słońce Potęgi Symbol Prowadzi Nas ! Pozdrawiam Wszystkich Walczących o Prawdę
ja
6 lat temu
demokracja daje prawo do własnych poglądów i nie wymusza na ludziach podporządkowania a prawo musi bronić wszystkich i wszyscy muszą go przestrzegać ,konstytucja reguluje politykę ,prawa człowieka ,formy państwowości ----i niczego już nie trzeba wymyślać ---stosować i przestrzegać ---naród wybiera i większość decyduje jaki będzie porządek państwa --na tym wszyscy powinni się skupić a nie każdy tworzyć swoje wizje. trzeba żyć w demokracji bo tak wybraliśmy ----a to ple ple ple nikomu nie potrzebne !
II
6 lat temu
Ten facet, to kwiat narodu polskiego, kwiat stworzony i wyhodowany przez psychologów i polityków nowej Polski. Kwiat typu PO-bezstresowy, asertywny i przekonany, że jest de best(Przepraszam, że fonetycznie). Mówi o Bogu, ALE TO DIABLE NASIENIE.
ygo
6 lat temu
na tej samej zasadzie mozna by opisać "szanowną" redakcje jako Darstalina i przedstawić wyimaginowaną wersje ludzi z zakodowanyum umysłem.
Sobota
6 lat temu
Hmm.. nie znam Bożydara i daleko mi do politycznych nagonek, ale coś mi się zdaje, że autor z wielkim żalem przyjmuje fakt, że taki przystojniak chodzi po tym świecie( Bożydar), a nie dopuszcza do siebie myśli o wdziękach ( przystojnego lub nie) autora. To raczej osobista wycieczka, bo nie obiektywna opinia. Taka moja refleksja po lekturze
histor
6 lat temu
W latach 30 nie młodzież wszechpolska lecz ONR ciął żyletkami i nie Żydów a policyjne konie na zadymach.
histor
6 lat temu
Autor artykułu ma zerową wiedzę o tym co pisze. Przekazuje tylko swoje poglądy a nie informacje. Politruk anie dziennikarz.
monter
6 lat temu
Ten cały Bożydar to nic innego jak wytwór waszych lewackich zabiegów socjopatycznych na społeczeństwie ,to reakcja na z upodlenie Polaków,on nie istniałby w tej formie gdyby nie takie antypolskie lewackie świnie jak;P.Środa,Senyszyn,Tusk,Biedroń,Sikorski,Pitera,Thun,Grodzka,itd,itd...Akcja rodzi reakcję.
Siwyjon
6 lat temu
Jebnięcia się w łeb bożydar
44
6 lat temu
Młodzież Wszechpolska zawsze irytowała matołów. Widać z komentarzy że wciąż nic się nie zmienia. Najbardziej irytują się zakompleksieni, zawiedzeni obcy.
tips
6 lat temu
eh..... nudzą się dzieci, nasłuchają się głupot od głupich i niedouczonych
Zbirek
6 lat temu
Na marginesie Panie Michale odnoszę wrażenie że poza świetnym komiksem papcia Chmiela niewiele Pan w życiu przeczytał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić